2018 m. balandžio 11 d., trečiadienis

Filmas: "Tylos zona" / "A Quiet Place"


Sveiki,

Ką tik į Lietuvos kino teatrus atkeliavusi siaubo juosta pavadinimu „Tylos zona“ (angl. A Queit Place) (2018) jau įvardijama kaip viena baisiausių ir paveikiausių siaubo kino juostų šiemet. Filmą režisavo John Krasinski, kuris, beje, kartu su savo žmona aktore Emily Blunt kartu atliko ir pagrindinius vaidmenis šiame filme.

Tiesą sakant, filmas prasideda gana nuobodžiai. Be didelių paaiškinimų (čia pliusas) apie įvykusią apokalipsę ir naujos rūšies atsiradimą Žemėje. Šeima keliauja į namus ir kalbasi gestų kalba, baisiausiai bijo triukšmo, vėliau paaiškėja, kad dėl triukšmo puola paslaptingieji padarai. Šeima su mažais vaikais – tikriausiai dažnas pagalvojo, kad be triukšmo nė krust ir suvaldyti vaikams savo prigimtį tikriausiai išeina filmas išvis iš sveikos logikos ribų, bet tarkime, kad filmas alegorinis ir sąlyginis. Iš esmės lyg ir filmas „Kelias“, kai sūnus su tėvu keliauja per zombių žemes, tik šis filmas kur kas klasiškesnės atmosferos ir primena senus gerus siaubo trilerius.

Erzina kai kurie pernelyg literatūriškai nuspėjami tipažai, kaip antai neprigirdinčios mergaitės sunkus charakteris ir bailiukas sūnelis. Nepaisant kai kurių niuansų, netrukus pradeda kilti įtampa, kai besilaukianti moteris lieka viena namuose ir prasideda sąrėmiai. Vietoje, kur net kalbėti negalima apie gimdymą sunku pagalvoti, bet... tolesnė eiga išvystyta išties labai gerai. Trileris ir siaubo derinys išties „vau“, nesinori atplėšti akių ir adrenalino netrūksta, bet pradedant analizuoti veikėjų veiksmus, darosi akivaizdu, kad filmas pernelyg „teisingas“, visi tie herojiški pasiaukojimai ir kiti jau iš filmo į filmą siunčiama kaip štampinė humanistinė vertybinė žinutė atsibodusi iki gyvo kaulo. Kitą vertus, sunku sukurti gerą siaubo trilerį be šių elementų, kai dėmesio centre – tylos zonoje įkalinta šeima.

Puiki E. Blunt vaidyba! Po  „Mergina traukinyje“ pasirodymo nė neabejoju, kad tokie vaidmenys yra jos arkliukas. Filmas rekomenduotinas ne vien siaubo mėgėjams, bet drąsiai jį galėtų pažiūrėti ir gurmanai, nes kino kritikai negaili šiam filmui pagyrų, o ir aš, sakyčiau, kad filmas išties „kabinantis“.

Mano įvertinimas: 8/10
Kritikų vidurkis: 82/100
IMDb: 8.2


Jūsų Maištinga Siela

1 komentaras: