2016 m. gruodžio 30 d., penktadienis

Latvijos sostinė Ryga: Jugendo architektūros stiliaus prašmatnumasSveiki, 

Vakar kojos nešė mane per sutemusią Rygą, pilną kalėdinių instaliacijų, šviesų ir ... lietuvių. Praktiškai Latvijos sostinėje daugelis sutiktų (ir parduotuvėje, ir kavinėse) kalbėjo vien lietuviškai, tarsi visa šiaurės Lietuva būtų nusėdusi į Rygą, belaukdami Naujųjų metų.

Atsiskyręs nuo žmonių, klaidžiojau Viduramžių senamiesčio gatvelėmis. Kliuvau už nelygaus grindinio. Užklysdavau į uždarus kiemus, kurių takai pasibaigdavo bažnyčių sienų užkardomis arba netikėtai pasislėpusiomis jaukiomis kavinukėmis, pilnomis jaukių ponų ir keisčiausių marginalų.

Čia tik dabar, bet iš tikrųjų dar prieš tris šimtus ir daugiau metų visos šios gatvės, sienos buvo kitokios ir žmonės čia buvo kitokie. Akmenys ir mūrai išliko, o epochos pasitraukė. Bandžiau įsivaizduoti čia gyvenusius, jų vaidmenis, kasdienybę, bandžiau vietoj lempų įsivaizduoti čia degančius deglus, viešnamius, vaikus, girtuoklius... Viskas akimirksniu panašėjo į sapną, o iš kavinių ir aikščių sklido įvairūs kaitinamo vyno dūmai, kalėdinių mugių šurmulys, muzika. Ryga gyva. Ryga alsuoja. Tarsi jau būčiau čia buvęs labai labai seniai, o gal mano vaizduotė tik apgavo mane patį? Ryga, Ryga, Ryga... Kažkoks tamsus ir paslaptingas miestas, kur namai suaugę, kur sienos slepia gyvenimus.

Dienos metu spėjau padaryti Jugendo stiliaus pastatų nuotraukų iš vieno Rygos kvartalo. Įstabi architektūra, kur vienas pastatas reikalauja ištisos valandos atidaus nagrinėjimo, norint nors kiek suvirškinti šį stilių. Kai kuriomis nuotraukomis noriu pasidalyti su Jumis. Išėjo gana tamsios fotografijos, nes diena buvo gana pilka ir darganoto.

Jūsų Maištinga Siela
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą