2015 m. birželio 1 d., pirmadienis

Filmas: "Purpurinės upės" / "Les rivières pourpres" / "The Crimson Rivers"
Sveiki, kino žiūrovai,

Mėgstu mistinius trilerius. Kasmet jų tenka pamatyti apie penkis, tai šiemet iš jų – „Purpurinės upės“ (pranc. Les rivieres pourpres) (2000). Filmas tai vienas iš jau klasika tampančių mistinių trilerių su biblijinėmis misterijomis, kur susiduria faktai ir religiniai prietarai. Taip, filmo visas žavumas yra prancūzų režisieriaus Mathieu Kassovitz mokėjimas mistifikuoti, kiekvienoje scenoje sukaupti energiją ir prifarširuoti žiūrovo vaizduotę plečiančių metaforų ir simbolių. Būtent metaforos ir simboliai „užmėto pėdas“ ir filmas iš dalies, bent pirmąją valandą, tampa nenuspėjamas. Nenuspėjamumas trileriuose yra vienas iš nuostabiausių dalykų, nes kuo ilgiau išlaikoma paslaptis ir intriga, tuo žiūrovas labiau prilipęs prie ekrano.

Filmas išties neblogas, gal neprilygsta amerikiečių filmui „Mistinė upė“ (jis nėra perdirbtas), tačiau šarmo turi. Siužetas puikus, puiki režisūra ir, žinoma, prancūzų aktoriai. Tikriausiai visiems labiausiai įsiminė ne Jean Reno, bet charizmą spinduliuojantis niekšiškasis Vincent Cassel personažas. Su pastaruoju pažiūrėjus keletą filmų – abejingas tikriausiai palieka tik retas arba visiškai aklas. 

Yra sukurtas ir šio filmo tęsinys, tačiau be V. Cassel ir pasikeitė režisierius. Antroji dalis, anot kritikų ir žiūrovų, kur kas prastesnė, todėl nežinau, ar kada pasiryšiu žiūrėti prastesnė „Purpurinių upių“ dalį. O šiaip tikrai rekomenduoju, kas mėgsta mistinius trilerius (o tai vienas mano mėgstamiausių žanrų!), tai tikrai verta pažiūrėti. Gal filmo pabaiga kiek pernelyg išrišama banaliai – susišaudymas, sniego lavina, bet viso filmo paslaptys taupiai išlaikomos vieningoje intrigoje.

Mano įvertinimas: 8/10
Kritikų vidurkis: 49/100
IMDb: 6.9


Jūsų Maištinga Siela

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą