2017 m. liepos 29 d., šeštadienis

Kelionė į Vieną (Austrija): šviesos, kultūros ir plačių gatvių miestasSveiki,

Spėjau aprašyti įspūdžius iš Čekijos sostinės Prahos, todėl šiandien noriu pasidalyti įspūdžiais iš Austrijos sostinės Vienos. Atvažiavus į šį miestą vidurvasarį pirmiausia pribloškia karštis ir tvankuma. Reikia nemažai ištvermės prasivaikščioti visą dieną Vienoje, kai oro temperatūra +34-36C*, bet viskas ištveriama, kai geras apavas, kepuraitė ant galvos ir vandenukas turistų kuprinėje!

Kas pirmiausia krenta į akis Vienoje? Žinoma, pirmiausia kainos. Čia išties brangu, net jeigu valgysite centre savitarnoje, sumokėsite kaip neblogoje užeigoje, tarkime, Vilniuje. Kainų atžvilgiu Viena, bent man, pasirodė brangesnis miestas nei Praha. Skaičiuoti čia labai lengva – viskas eurais, o kavos puodelį galite pradėti skaičiuoti nuo 4 eurų. Bet juk į Vieną važiuojate ne pavalgyti! Nors pasiskaninti tradiciniu austru šniceliu ar pyragu štrudeliu – galite, juk ne kasdien!

Taigi per Vieną teka Dunojus, kuris prateka per keturias Europos sostines ir čia jis turi įvairių kanalų ir apkaltinti austrų, kad jie dėl neturėjimo prieigos prie jūros, todėl neturi laivų, neįmanoma. Turi, dar ir kaip, nes platus Dunojus leidžia tai daryti! Koks jausmas būti Vienoje? Žinoma, geras. Kuo jis skiriasi nuo Prahos ir kitų miestų? Pirmiausia Viena atrodo platesnė, ištaigingesnė. Jeigu Prahoje viskas daugiau ar mažiau suspausta, tai Viena šviesesnė, gatvės labai plačios, čia pastatai prabangūs, aplink balti rūmai su plačiais vartais, daug statulų su žirgais ir daug plačių aikščių – vietos netgi azijiečių turistams išpyškinti fotoaparato baterijai iki valios. Vaikštant greit ima suktis galva ir viskas pamažu daugiau ar mažiau tampa vienoda tarsi buvę Habsburgų didikai bandytų vienas kitą pranokti statydami įvairias statulas ir aikštes.

Kas keisčiausia – nors Viena atrodo šviesi ir balta, visgi centrinėje dalyje visur dvokia arklio mėšlu, mat nuolat marširuoja karietos, kurios vežioja turistus, o tie arkliai ir tuštinasi ir šlapinasi tiesiog gatvėje, ko nepamatysit, tarkim, Budapešte ar Prahoje.

Keliaudami iš vienos aikštės į kitą, klausomės kelionių vadovės pasakojimų apie kadaise čia gyvenusius didikus. Austrijos istorija neatsiejama nuo Vengrijos, abi kadaise buvo vienoje imperijoje, todėl nemažai tenka išgirsti apie Mariją Teresę bei vieną gražiausių kada nors buvusių Europos didikių – Elžbietą, dar kitaip vadinamą gražiąja Sisi. Keisti tų Habsburgų dinastijos laidojimosi papročiai – kūnai laidojami šeimos sarkofaguose, širdys išlupamos ir įdedamos į sidabrinės urnas ir laidojamos kitur... Įspūdingi pastatai, gražūs ir platūs fontanai Vieną paverčia vienu didelių aikščių ir rūmų „sąaugų“ kompleksu, kad net fotoaparatai iš arčiau neaprėpia viso vaizdo. 

Kažkas sakė, kad labiau patiko Prahoje, bet energetiškai galbūt Vienoje man patiko šiek tiek labiau ir visas senamiestis bei rūmai padarė didesnį įspūdį nei vaizdai Prahoje. Vėlgi Viena atrodo prabangi, nepigi, ištaiginga ir netgi manieringa dėl savo praeities ir paveldo. Betgi juk didžiausią įspūdį ir padaro tai, kas, tarkime, yra labiau nutolę nuo Lietuvos ir visiškai į mus nepanašu, argi ne?

Gamtos mokslo muziejus. Įspūdingas ir objektyvo "nepaimtas" pastatas. Kitoje pusėje - identiška kopija, skirta meno muziejui.

 Mocarto skulptūra. Patys austrai jo nepripažino, tai padarė pirmieji čekai, tačiau šiandien Mocartas laikomas genijumi. 

 Tarp rūmų įsiterpęs didelis rožių sodas, kurį gaivina štai tokie vandens telkiniai.

 Rašytojas J. W. von Goethe paminklas - reikia sugalvoti norą ir paliesti jo batą. Spėkit, koks buvo mano noras?

Veina gražiausių pasaulyje maro kolonų. Tokių esama Europoje labai daug, kadangi siautė maras, o kolonos būdavo skirtos maro aukoms.

 Į rėmus vėlgi netelpanti šv. Stepono katedra.

 Garsieji Vienos operos rūmai, kurie neįtiko karaliui, tačiau čia kasmet surengiama per 300 koncertų. 

 Fontanas. Pavyko aptikti neužgultą azijiečių turistų.

 Tokių "arklinių" paminklų iš visų rūmų pusių.

 Saulėtą dieną Vienoje pilną turistų iš viso pasaulio.

 Šioje bažnyčioje buvo krikštijami, tuokiami ir laidojami Habsburgai. Iš išorės atrodo itin kukli ir integruota prie visų rūmų.

 Veinas gražiausių Vienos vaizdų, tačiau absoliučiai netelpantis į objektyvą.

Jūsų Maištinga Siela

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą