2017 m. liepos 7 d., penktadienis

Šios dienos daina: Celine Dion - Ave Maria [žodžiai / lyrics]Sveiki,

Pasaulyje yra daugybė atlikėjų, kurie dainuoja visų žinomą dainą „Ave Maria“, kurią 1825 metais parašė Franz Schubert kaip Opus 52-ąją dalį ir ji tapo viena žymiausių šio kompozitoriaus kūrinių, parašytų net trejomis versijomis, todėl lengvai randa adaptacijų įvairiomis pasaulio kalbomis. 

„Ave Maria“ tikriausiai, bent man, itin subtiliai perdainavo kanadiečių atlikėja Celine Dion, kuri dainą įrašė savo šeštajam anglų kalba albumui „These Are Special Times“ (liet. Tas ypatingas metas), kuris buvo skirtas Kalėdoms. Anot Vikipedijos, šis albumas po sėkmingiausių dviejų Celine albumų, kurie buvo parduoti per 60 milijonų tiražo, tapo vienas visų laikų geriausiai parduodamu kalėdinių albumų pasaulyje, pelnęs atlikėjai ne vieną svarbų apdovanojimą, o pasaulyje parduota per 12 milijonų kopijų.

Tiesą sakant, iki šiol šio albumo nesiklausiau, nes Kalėdoms paprastai renkuosi kokį Michael Buble ar ką nors žemiškesnio, o visai be reikalo, nes šis Celine Dion albumas itin kokybiškas ir kalėdinis. „Ave Maria“ itin jautriai ir subtiliai atlikta, kad šiandien, vidurvasarį, man absoliučiai neturi sąsajų su Kalėdomis, priešingai – tiesiog padeda dirbti ir absoliučiai neerzinančiai skamba fone. Tikriausiai daugelis tokios muzikos nė nesiklauso, juk ne katalikai, o daina juk krikščioniško turinio, tačiau visai nerūpi, kai garso takelį visapusiškai užpildo angeliškai aukštas ir subtilus Celine Dion vokalas. Šiandien siūlau paklausyti šio kūrinio ir Celine Dion versijos.


Žodžiai / Lyrics
"Ave Maria"
Ave Maria!
Maiden mild!
Oh, listen to a maiden's prayer
For thou canst hear amid the wild
'Tis thou, 'tis thou canst save amid, despair.
We slumber safely 'til the morrow
Though we've by man outcast reviled
Oh, maiden, see a maiden's sorrow
Oh, Mother, hear a suppliant child!
Ave Maria

Ave Maria, gratia plena
Maria, gratia plena
Maria, gratia plena
Ave, ave dominus
Dominus tecum

The murky cavern's air so heavy
Shall breathe of balm if thou hast smiled
Oh, maiden, hear a maiden pleadin'
Oh, Mother, hear a suppliant child
Ave Maria
Ave Maria

Jūsų Maištinga Siela

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą