2016 m. lapkričio 2 d., trečiadienis

Filmas: "Laukimas" / "L'attesa"
Sveiki, skaitytojai,

Vis grįžtu prie europietiškojo kino ir šįkart italų režisieriaus Piero Messina ilgametražis debiutas pavadinimu „Laukimas“ (ital. L‘attesa) (2015), kuris subtiliai pasakoja apie moterį, kuri neteko sūnaus. Apie vaiko ir motinos ryšį prirašyta daug knygų, prikurta daugybę filmų, tačiau kaskart, kai šito imasi pasakoti talentingas kino kūrėjas, istorija vis iš naujo sukrečia. Apie „Laukimą“, kuris buvo pristatytas kino festivalyje „Scanorama“, būtų galima pasakyti tą patį.

Tiesą sakant, filmo nė nebūčiau pastebėjęs, jeigu jame nebūtų nusifilmavusi prancūzų aktorė Juliette Binoche – mano sena kino meilė, kuri paskutiniu metu, mano akimis, kuria fantastiškai sudėtingus vaidmenis, kurie reikalauja itin kruopščios vidinės disciplinos ir išgyvenimo. „Laukime“ jos vaidmenį kažkas bandė sulyginti su jos pritrenkiančiu pasirodymu filme „Mėlyna“, tačiau be akivaizdaus sumišimo, kažin, ar šios moterys turi kažko dar bendro. Viso filmo idėja yra žodyje „mirtis“, kurio moteris nesugeba ištarti garsiai sūnaus draugei, todėl ji meluoja, kad mirė jos brolis, o sūnus greit grįš, tačiau akivaizdu, kad su laukimu ateina ir didžiulė beprotybė, nes melas sau ir kitiems iš esmės atitolina mirties faktą, bet kartu ir griauna moters psichiką...

Filmas yra vienas didelis laukimas, kada moteris suvoks ir pripažins mirties faktą. Subtilumo filme daug, pradžioje jis netgi kelia teatralizuoto ir pernelyg estetišką narciziškumo įspūdį, kuris vėliau išsibalansuoja ir netgi labai tinka filmui. Jeigu filmo matmuo šiek tiek ir kelia abejonių, tai jas visas užmuša pritrenkiantis Juliette Binoche įdirbis, kuri vien savo akių kampučiu geba nupasakoti stulbinamą motinos kančią. Be galo subtilus, įtaigus filmas, kuris galbūt ne visiems patiks, bet man asmeniškai paliko gana gerą įspūdį.

P. S. Filmą su lietuviškais subtitrais galite pamatyti kino teatre „Pasaka“, kuriame už atitinkamą mokestį platina legalų kiną internetu.

Mano įvertinimas: 8.5/10
Kritikų vidurkis: 58/100
IMDb: 6.5


Jūsų Maištinga Siela

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą