Sveiki!
Vienas
iš didžiausių žmogaus be empatijos ir atjautos taurumo bruožų yra gebėjimas
atleisti. Pats Mahatma Gandis yra pasakęs: „Silpni niekada negali atleisti.
Atleidimas yra stipriųjų savybė.“ Man regis, labai svarbu yra atsikratyti perdėto
kaltės jausmo, kuris diena iš dienos gali slėgti žmogų ir privesti prie
savidestrukcijos. Labai svarbu gebėti ne tik kitiems atleisti, bet ir atleisti
sau. Nes kas gi yra gijimas, jeigu ne kaltės jausmo paleidimas, kuris ištuština
mintis, emocijas ir sielą nuo perdėto įsiciklinimo į dramatišką kaltę, kuri
gali privesti prie to, kad žmogus yra ano ar kitko nevertas, todėl dažniausiai
jis pasirenka aukos poziciją.
Soren
Kierkegaard yra taip pat sakęs: „Atleisti sau yra sunkiausia užduotis, nes tai
reikalauja susidurti su savo pačių šešėliais ir juos priimti.“ Kai kada priimti
savo šešėlius ir dėl jų nejausti kaltės ar gėdos mes mokomės visą gyvenimą. Vien
tas suvokimas, kad reikia kasdien tą daryti, sakyčiau, jau veda prie gero.
Maištinga
Siela

Komentarų nėra:
Rašyti komentarą