2013 m. kovo 30 d., šeštadienis

Grįžtame prie vasaros laiko, nors pavasario dar nebuvo - "peržiemojome žiemą, peržiemosime ir pavasarį!"




Sveiki visi,

Štai ir dar vienas pavasaris, kurio nebuvo ir gal dar nebus be balandžio pabaigos – girdėjau atsiprašant sinoptikus. Tiek to, jau visi susitaikė – „peržiemojome žiemą, peržiemosime ir pavasarį“, be to, girdėjau, kad dabar kai kur pinga šildymas – argi negerai?

Velykos! Kiaušiniai ir cholesterolio metas, o dar šiąnakt vienas įvykis – reikia pasukti laikrodžio rodykles į priekį, kadangi pradėsime gyventi pagal vasaros laiką. Pasukime ir biologinius laikrodžius – rytmečiai bus dar tamsūs, bet vakarai jau šviesūs ir ilgi! Nuostabu! Man patinka šis laikas.

O gal ir pamirškime tą laiką, nes rytoj Velykos – niekas nepastebės, kad pramiegosime šį magišką virsmą, kada vieną dienovidinį iškerpame ir pasiliekame kažkur kišenėje. Šast! Ir nebėra paroje vienos valandos. Argi ne keista? Kas tas laikas? Ar jis iš vis yra?

Jūsų Maištinga Siela

Šios dienos daina: Elvis Presley "Always On My Mind" (cover - Brenda Lee, Pert Shop Boys, Michael Buble)




Sveiki visi,

Mėgstu Elvį Presley ir už rokenrolą, ir už tas gražias lyrines įdainuotas dainas, kurios dar labai ilgai neužges – taip galvoju kaskart, kai įsijungiu kokią nors vieną žinomesnį jo šlagerį. Šįkart noriu pasidalyti jo dainą „Always On My Mind“, kuri iš tikrųjų yra ne jo daina, bet 1972 metais pasirodžiusios amerikiečių atlikėjos Brendos Lee daina. Įdomu tai, kad dar tais pačiais metais pasirodė ir Elvio Presley ir ji buvo visais atžvilgiais sėkmingesnė tiek komerciškai, tiek kritikų atsiliepimais. Daina buvo įrašyta ir tik vėliau sugalvota ją išleisti kaip vienetinę, kurios kopijų buvo parduota daugiau nei pusę milijono. Kanados topuose daina užėmė 4 vietą, Britanijoje – 6, Olandijoje – 17, JAV – 16.

Įdomu ir tai, kad daina vis tiek nemirė ir buvo nuolat perdainuoja ir įdainuojam naujomis versijomis: John Westley Ryles (1979); Willie Nelson (1982); Pet Shop Boys (1987), pastaroji versija dainą prikėlė iš užmaršties ir buvo labai sėkminga komerciškai ir vienas klausomiausių kūrinių tais metais.

Pasiklausykime Elvio:


Pet Shop Boys versija:


Michael Buble versija:


Brenda Lee (originalas):


Jūsų Maištinga Siela

Šios dienos daina: Serebro "Mama Liuba" / "Мама Люба" / "Mama Lover"




Sveiki visi,

Su merginų rusų grupe Serebro „susipažinau“ per Euroviziją 2007 metais, tąkart merginos iššoko pakankamai aukštai ir užėmė 3 vietą. Bet šįkart apie šiek tiek šviežesnius laikus ir naujai seną šlagerį „Mama Liuba“. Kai pirmą kartą išgirdau ir pamačiau video klipą – ištiko šokas, kodėl ši daina taip visiems patinka, o video klipas pasirodė perdėm kažkoks nesusipratimas! Bet! Nespręsk apie knyga iš jos viršelio – sena gera didaktinė patarlė, kuri mane atvedė prie šios dainos ir legendinio video klipo ir galiu pasakyti, kad šis paprastas gabalas turi savyje nežmoniškai galingo parako, kuris tiesiog užveda, o video klipas man visada pakelia nuotaiką!

„Mama Liuba“ pirmą kartą pasirodė 2011 liepos mėnesį kaip festivalinė daina, kuri vėliau įeis į busimą Serebro studijinį albumą kaip singlas. Oficialiai daina pristatyta tų pačių metų rugsėjo 12 dieną ir savo tėvynėje Rusijoje tapo neabejotinu hitu. Daina sulaukė įvairių pasaulio kritikų vertinimų, štai Billboard kritikavo muzikos stilių ir vokalą, o ispanų dienraščiai dainą lygino su „T.A.T.U“ hitais ir gyrė.

Tarptautinė sėkmė nebuvo tokia jau ir didelė, tačiau daina užėmė pakankamai aukštus topų vietas, o kai kur užkopdavo iki pirmos vietos. Video klipo unikalumu taip pat niekas neabejoja – jis nekomercinis, nebrangus, bet optimistinis, smagus ir nuotaikingas, būtent to ir buvo siekta, komentavo merginos. Youtube kanele šios dainos video klipo parodijų jau sulaukta ne vienas ir ne du. Daina turi anglišką versiją. Abi versijas galime pasiklausyti:


Angiška versija:


Jūsų Maištinga Siela

Šios dienos daina: The Pussycat Dolls - "Buttons" ft. Snoop Dogg




Sveiki visi,

Šiandien šios dienos rubrikoje svečiuojasi KARŠTIS! Super komerciniu seksualumu spinduliuojančios merginos, kurios sukūrė grupę „The Pussycat Dolls“ – per savo 5 metų egzistavimą, jos išleido du CD albumus ir paliko ne vieną pasaulinį hitą. Šįkart noriu pristatyti, mano galva, vieną geriausią jų hitų – „Buttons“, kurioms antrina reperis Snoop Dogg.

Daina „Buttons“ (liet. Mygtukai) yra iš merginų grupės pirmojo studijinio albumo „PCD“ (2005) – tai buvo ketvirtas šio albumo singlas, kuris tuokart atitiko visus šiokių muzikos standartus. Daina dvelkia rytietiškais motyvais ir aistra, todėl ji labai tinka pilvo šokiams – būgnai ir skrabalai puikia derinami su pakankamai aukštu lygiu Amerikos pop muzikos stiliumi. 

Dance-pop ir RandB stiliaus daina susilaukė nemažos komercinės sėkmės – jų skaitmeninių kopijų buvo parduota per 2 milijonus, platininiu tapo Australijoje ir JAV, auksiniu – Belgijoje ir N. Zelandijoje. Daugelyje topų užėmė pirmas arba labai aukštas vietas.

Pasiklausykime ir pasižiūrėkime video klipo:


Jūsų Maištinga Siela

Filmas: "Mergina su perlo auskaru" / "Girl With a Pearl Earring"




Sveiki visi,

Mana Liza tikriausiai turėtų pavydėti Jano Vermejerio nutapytai olandų gražuolei, kuri dar vadinama „Šiaurietiška Mona Liza“, nes tikroji Mona Liza neturi jokio panašaus meninio pobūdžio filmo. Britų režisierius Peter Webber ryžtasi ekranizuoti grožinį literatūros kūrinį apie vieną garsiausių olandų dailininkų Vermejerį ir jo garsiausio portreto „Mergina su perlo auskaru“ (Girl With a Pearl Earrling) (2003 m.) istoriją. Filmas nei istorinis, nei dar koks, kadangi apie patį dailininką menkai ką žinoma, o tuo labiau apie merginą, kuri pavaizduota garsiajame paveiksle. Tiek knyga, tiek filmas žaidžia istorinėmis klišėmis ir kuria keistai šaltą, bet kartu ir aistringą kūrėjo ir tarnaitės dvasinio ryšio audeklą, kuriam lemta suplyšti.

Na, filmas susišlavęs nemažai prestižinių nominacijų ir apdovanojimų, yra neabejotinai priskiriamas prie kostiuminių ir estetinių filmų kategorijos, kuriais reikia mėgautis lyg žiūrėtum judantį paveikslą. Išties stulbinantis operatoriaus darbas bei neblogai įgyvendinti režisieriaus siekiai viską pateikti kuo subtiliau, jausmingiau ir išraiškingiau. Istorinis kontekstas taip pat įdomus, bet labiausiai akį traukia dailininko ir naujosios tarnaitės santykiai – šiuos personažus sukuria aktorystės meistrai Scarlett Johansson, kuri čia man pasirodė pritrenkiančiai, tai gal net geriausias kol kas man matytas jos vaidmuo, bei žinoma, garsusis Colin Firth, kuriam, kaip visada, neturiu jokių priekaištų.

Išties filmas paliko neblogą įspūdį, o kiek girdėjau, knyga, kuri yra išversta ir į lietuvių kalbą, iš vis fantastiška. Filmas patiks kostiuminių dramų mėgėjams, filmas su mįsle, su prigesinta aistra, su plaukiančia kamera, neperdėta dramatizmo doze. Pasivaikščioti po viduramžius, kai vištos kudakuoja virtuvėje, langai atidaromi lazdelėmis, tarnai nuolatos pritariamai linkčioja ponams ir sunkiai triūsia – tai yra žavu. Vargas ir varge besimezgantys ryšiai, santykiai yra kur kas įdomesni nei šiandien kompiuteriniai žaidimai. 

Mano įvertinimas: 8/10
Kritikų vidurkis: 74/100
IMDb: 7,0


 
Jūsų Maištinga Siela