2012 m. lapkričio 21 d., trečiadienis

Albumas: Christina Aguilera "Lotus"
Sveiki visi,

Christinos Aguileros albumas „Lotus“ man buvo vienas laukiamiausių 2012 metų muzikos albumų ir pagaliau sėkmingai sulauktas. Be kalėdinio albumo ir ispaniško CD, Aguilerai tai tik penktasis albumas per 13 veiklos metų, sakytum, produktyvumu nepasižyminti atlikėja yra įėjusi į muzikos istorija ir laikoma viena geriausių planetos balsų, todėl siūlau žvilgtelėti, ką žada penktasis studijinis Xtinos albumas, startavęs lapkričio 13 dieną.

Pati atlikėja albumo pristatyme teigė, kad jai toli gražu nėra svarbu būti topuose ir populiariai, nes kiekvienas albumas akcentuoja vis kitokį jos gyvenimo tarpsnį, kuris nepretenduoja patikti ir įtikti žmonėms ir tikino, kad geriau parduos kelis tūkstančius egzempliorių, nei milijonus albumų su ne jos dainomis ir ne jos dvasia. Ir iš tikrųjų, daugelį albumų dainų kūrė pati atlikėja ir tik keletas dainų yra priimtos grynai parašytos jos albumui, tad Aguilerą galiu pagirti ir už saviraišką, kaip ji pati sakė, „Lotus“ albume yra labai skirtingų dainų nuo ilgesingų baladžių, nuo country iki hip-hop, repo ir pop roko mišinukų – kai kurie kritikai nelabai džiaugiasi tokia mikstūra, tačiau atlikėja užginčijo, kad albumas yra apie ją, kai verkdavo ir džiaugdavosi po lygiai ir jokiems kritikams ji neprivalo patikti ir pataikauti komerciškai, nes po „Bionic“ eros ji manė, kad visai pasitrauksianti iš muzikos pasaulio, tačiau laida „The Voice“, kurioje ji teisėjauja, vėl sugrąžino norą dainuoti ir būti laisvai.

Aguilera nuolat akcentuoja, kad „Lotus“ – tai gėlė lotosas, kuri veisiasi baisiai nepatogiomis sąlygomis ir išlieka žydinti ir kvapni – iš esmės albumas simbolizuoja Aguileros naują gyvenimo tarpsnį – laisvą, stiprią ir nepriklausomą moterį. Pasiklausykime jos albumo, kuris jau keletą savaičių sėkmingai sukasi mano playlist‘e.

1. Lotus Intro.


Pati atlikėja prisipažino, kad ši daina kol kas šiuo metu yra pati jos mėgstamiausia albumo daina. Ją pabrėžia ir kritikai kaip „vartus“ į „Lotus“ pasaulį, skamba sakraliai ir net meditatyviai. Man asmeniškai iš pradžių tai buvo vienas mėgstamiausių albumo gabalų, priminė Enya garsus su elektronikos prieskoniais. 

Įvertinimas: 9/10

2. Army of Me


Ko gero tai viena stipriausių dainų albume teksto prasme. Ši daina skirta jos gerbėjams nuo atlikėjos ir yra vadina „Fighters 2.0“. Neįtikėtinai stiprus tekstas, pop roko priemaišos prašyte prašosi, kad šiai dainai būtų anksčiau ar vėliau suteiktas singlo vardas. Aš asmeniškai iš pradžių suabejojau, bet pasiklausęs keletą kartų, net įsimylėjau šią dainą, tiek tekstą, tiek vokalą, tiek ritmą. Daugeliui internautų ši daina taip pat viena iš mėgstamiausių.

Įvertinimas: 10/10

3. Red Hot Kinda Love


Daug žadanti ir linksma pradžia, tačiau vėliau, man asmeniškai, atsiranda per daug lengvumo ir visokių „ūūūhūūū“ ir „lialialialia“, tačiau šokti ir smagintis pagal šią dainą tikrai galima.

Įvertinimas: 8.5/10

4. Make The World Move


Asmeniškai tai buvo man pati prasčiausių albumo dainų – daug triukšmo, aliarmo ir karnavalo, tačiau, kai pamačiau gyvą pasirodymą, nuomonė pasikeitė ir kažkaip savaime užsikrėčiau tuo karnavališkumu ir dabar šios dainos nebeprasuku. Iš pradžių gali pasirodyti gruboka, bet man visai patinka. Jau dabar patinka, bet singlu nedaryčiau.

Įvertinimas: 8.5/10

5. Your Body


Pirmasis singlas ir pirmasis video klipas, jau esu apie jį čia kalbėjęs, tad naujo nieko nepasakysiu, tik tai, kad daina – vidutinio tempo, tinkanti miksams ir tik skonio reikalas, patiks, ar ne.

Įvertinimas: 9/10

6. Let There Be Love


Daugelis išgirdę šią dainą sukluso ir klausė, kodėl pirmasis singlas nebuvo ši daina? Tikras šiuolaikinio pop šokių hitas – tuo niekas neabejoja, tačiau dabar tų šokių hitų tiek priperėta, kad, bent aš, iš pradžių pasigedau dainos išskirtinumo – typ top Martin Max kūrybos produktas, kuris sukūrė mega hitus Britney Spears, Rihannai, Katy Perry ir t.t. Bet po to pradėjau mėgti.

Įvertinimas: 9.5/10

7. Sing For Me


Taigi pagaliau pirmoji baladė. Daugelis jau šią dainą prisijaukino, o aš dar tebesu pusiaukelėje. Stiprūs baladės žodžiai daugelio yra laikomi mega hito „Beautiful“ tęsiniu, tačiau pats tik per tekstą atseku sąsajų su „Beautiful“, tačiau kol kas tai nėra mano mėgstamiausia albumo daina, bet paklausyti galima dėl vokalo.

Įvertinimas: 8.5/10

8. Blank Page


„Tuščias puslapis“ be jokios abejonės yra viena didžiausių albumų viršūnių ir Aguileros tipo baladžių tęstinumo favoričių „Beautifu“, „The Voice Within“, „Hurt“, „You Lost Me“, „Lift Me Up“, „Stronger Then Ever“. Dainą parašė SIA, baladžių Aguilerai kūrėja ir neabejotinai ši daina jai tinka ir visiems patinka, sunku patikėti, kad šios dainos pirma atsisakė Leona Lewis, bet gal ir į naudą. Keista ir tai, kad ši daina nebus antruoju singlu, tačiau neparuošti jos singlų kategorijai būtų iš Aguileros per didelė nuodėmė. Be jokios abejonės – tai vienas mano favoritų, kai užgniaužia kvapą.

Įvertinimas: 10/10

9. Cease Fire


Dainos pradžia tiesiog užburia – šamaniški apeigų motyvai – dievinu tokius motyvus dainose. Hipnotizuojantis garso takelis, kuriame jau nuo pat pradžių jaučiama energija, jėga ir kovingumas. Mano akimis, daina viena iš stipresnių.

Įvertinimas: 9.5/10

10. Around The World


Pop – repo – hip/hop mikstūros sukurta energinga daina, kuri atras savo gerbėjus, bet man tai nėra iš favoričių ir singlu šios dainos nemačiau, tačiau daina pakankamai smagi ir jos klausyti kartais malonu.

Įvertinimas: 8.5/10

11. Circles


Dar viena mano mėgstamiausių dainų, kurios žanro irgi negaliu nusakyti, tačiau, kai išgirstu priedainį, tai prieš akis iškyla „Betmeno“ animacinis filmukas ir didelis greitis. Maištingi žodžiai, kurie siunčia visus, kurie yra prieš kažką nusistatę, sakyčiau, tai savotiškas „Dirrty“ atgimimas. Kitiems ši daina labai patinka, o kitiems ji kaip Dievo bausmė albume.

Įvertinimas: 10/10

12. Best of Me


„Man geriausia“ – puiki daina pusbaladė su choriniu garso takeliu yra taip pat prie mano albumo favoritų ir, mano akimis, geriau už „Sing for Me“. Mielai visada jos pasiklausau, kai tik atsidarau šį albumą. Primena potvynį su būgnais...

Įvertinimas: 10/10

13. Just a Fool


Kai tik išgirdau pirmą kartą šią dainą, liaudiškai sakant, ji perspjovė visas albumo dainas ir tapo mano numeriu vienas ir kartu liūdesiu, kadangi supratau, jog šios dainos niekada neišvysiu video klipe... Tačiau klydau, nes būtent ši daina, dainuojama duetu su „The Voice“ kolega country muzikos atstovu Blanke Shelton, bus antrasis „Lotus“ singlas ir startuos gruodžio 4 dieną. Daugeliui gerbėjų ir klausytojų ši daina taip pat yra viena mėgstamiausių iš „Lotus“.

Įvertinimas: 10/10

DELUXE albumo versijos dalis:

14. Light Up The SkyNeįsivaizduoju, kodėl ši stipri daina atsidūrė deluxe albumo versijoje, nes ji pakankamai baladiška, skaidri, skaudi ir įdomi, kad būtų pagrindiniame albumo takelyje. Mano galva, puiki ir stipri daina, malonu tokią paklausyti.

Įvertinimas: 9/10

15. Emty Words


„Tušti žodžiai“, mano galva, nebloga daina, ypač jos žodžiai, kurie labai tinkamai „įsipaišo“ į bendrą „Lotus“ albumo kontekstą, tačiau savo mėgstamiausia gal nepavadinčiau, tačiau puiki daina ir neturiu kažko prikibti.

Įvertinimas: 8.5/10

16. Shut Up


Viena prieštaringiausia albumo dainų repo ir hip/hopo priemaišomis. Dainos pavadinimas man asocijuojasi si „Black Eyed Peas“ grupės hitu, tačiau dainos labai skirtingos. Šioje dainoje daug grubumo, daug pasiuntimo į ten, iš kur negrįžtama ir jau oficialiai vadinama Aguileros atkirčiu visiems bulvarams, paparaciams ir jos kritikams, iš pastarųjų atlikėja paskutiniuosius metus labai kentėjo, nors, pati prisipažįsta, kad kentėjo visą savo karjerą, net „Stripped“ laikais buvo laikoma per plona, per vulgari, šiokia ir anokia, dabar viskas apsivertė aukštyn kojom ir vis tiek viskas blogai, taigi „Shut Up“ – man labai patinkantis gabaliukas.

Įvertinimas: 9.5/10

Štai ir visos albumo dainos, be „Your Body“ remixo, kuris yra 17 – oji albumo daina, bet jos aptarinėti nė neapsimoka. Tad suskaičiavus rezultatus, „Lotus“ surinko 9.25 ir tai yra daugiau nei geras albumas, bet sakyčiau, tarp labai geras ir puikaus. Aišku, jūsų nuomonė gali būti kitokia.

Jūsų Maištinga Siela

1 komentaras:

  1. Aš irgi šio albumo labai laukiau ir kol kas dar nieko daug negaliu sakyti, kadangi žinau, kad kai kurias dainas įvertinsiu tik po kiek laiko (bent man taip būna, kad per pirmą kartą nepatikusias dainas kitais kartais praleidžiu, o po kiek laiko paklausiusi, pamatau, kad ten išties gera daina :D ), tai kol kas mano absoliučios favoritės yra 2, 13-15 dainos. Tiesiog negaliu atsiklausyti ir visiškai nepabosta man jos :) Žinoma, albumui iki jos Stripped toloka, bet tikrai pakankamai neblogas darbas.

    AtsakytiPanaikinti