2013 m. vasario 25 d., pirmadienis

Chorų karai 2013: Pirmosios savaitės apžvalga. PrisistatymaiSveiki visi,

Prieš keletą metų buvau užvedęs „Chorų karų“ kas savaitinę komentavimą, tai pagalvojau, kad šiemet darysiu tą patį – jeigu netingėsiu. Taigi, vakar, sekmadienį, vasario 24 dieną, startavo jau ketvirtasis „Chorų karų“ sezonas, kuriame vėl varžosi 7 chorai iš įvairių miestų – Tauragės, Druskininkų, Kauno, Panevėžio, Vilniaus bei du eksliuzyviniai chorai – Policijos bei Benamių Spindulio chorai. Pasikartosiu, kad didžiausią įspūdį kol kas padarė pirmasis „Chorų karų“ sezoną, nes šįkart viskas buvo pernelyg nuspėjama. Pirmasis sezonas patiko tuo, kad prisistatymo dainos (nes pirmoji laida yra prisistatymas) buvo netikėtas – pvz. Kauno šampaninis choras dainavo Michael Jackson dainas – tai buvo taip nuostabu ir netikėta, o štai kiti sezonai, kadangi chorų vadovai labiau orientavosi į savo asmeninį repertuarą, kas nutiko ir šiemet, prarandant dalį netikėtumo ir įdomumo.

Šįkart balų nerašysiu, bet sureitinguosiu chorus pagal labiausiai patikusius.

Pirma vieta: Stano ir Benamių Spindulio choras


Štai ką aš kalbėjau apie netikėtumą – Stano seniai garsėja geru repertuaru ir yra didžiausias šio projekto senbuvis. Buvęs netgi tesėju. Pernai Vilties chorui nelabai pasisekė, tačiau mane sužavėjo Sidabrinis Tarptautinis choras 2011 metais. Pasirinkti skoningus ir didingus kūrinius, kurie tiktų choriniam dainavimui yra kažkas nuostabaus, todėl net neabejoju, kad šis choras gali nueiti toli. „Vargdienių“ miuziklo daina „I dreamed a dream“ gal ir neskamba taip kaip Anne Hathaway, kuri tą patį gavo „Oskarą“ už šį vaidmenį, bet skamba labai gerai, ypatingai į pagalba atėjusi Mia. Tiesa, daugelis yra nusistatę prieš šį chorą, vadina jį pasityčiojimu iš benamių, tačiau aš esu tos nuomonės, kad Stano yra šaunuolis, jog į tokius projektus traukia pamirštus sociumus, kuriems, anot kitų, ne vieta televizijoje. Taip, projektą gal nereiktų daryti socialinės gailesčio atrakcija, bet tokie impulsai, kuriuos įneša Stano, būna verti pagarbos, o tie, kurie loja, kad tai yra bandymas gailesčiu kažką laimėti, pamiršta pačius benamius, kad tai jiems yra šansas atsistoti tvirčiau ant kojų, užsiimant kita veikla.

Antra vieta: ŠarkA ir šachmatinis Vilniaus choras


Žinokit, pritrenkė savo netikėtu repertuaru ir vizualiniais, nematytais sprendimais. Taip, daina taikytą į populiariąją amerikietišką pop muzikos viršūnę – Rihannos atliekama daina „We Found Love“. Šiaip nesu didelis Rihannos gerbėjas, bet ši daina ir pasirodymas man patiko – pagalvota apie įdomesnį ir patrauklesnį choro pateikimą žiūrovams. Didelis pliusas Šarkoms ir jų chorui.

Trečia vieta: Vytautas Matuzas ir Panevėžio indigo choras


O žinokit, patiko. Gal ne kiek pats atlikimas, nors jis irgi neblogas, bet labai patiko pasirinktas kūrinys – „I‘ll Be Missing You“, kuris vienas mano mėgstamiausių repo ir RandB stilių mikstūrų, tinkantis choriniam dainavimui. Šįkart man patiko.

Ketvirta vieta: 16Hz ir Kauno studentiškasis choras


Tiesą sakant, man primena praėjusių metų nugalėtojų „Božolės“ chorą – panaši energetika ir netgi repertuaras, nors „Aukštumoms“ dainai prilygsta, pernelyg monotoniška, bet aranžuotė pakankamai panaši. Šiaip vertinu gerai, bet tai nebuvo mano vakaro favoritai.

Penkta vieta: Donalda ir Tauragės krašto braškinis choras

Mūsų linksmas gyvenimas...“ yra nemirtingas Donaldos šlageris, bet man sprendimai choro atžvilgiu buvo nuobodoki. Donalda sudainavo visą dainą, o choras buvo tik bekai ir dekoracija, nors nemažai sprendimo skirta ir choreografijai, bet ji tokia truputį „kaimietiška“, „tradicinė“, primenanti pernykščių Ventukų chorą. Norėjosi netikėtos dainos pasirinkimo, o dabar norėta padaryti smagų vakarėlį, bet jis tapo link pabaigos pakankamai monotoniškas. Reikia manyti, kad kitą savaitę išvysime ką nors netikėto.

Šešta vieta: Vaida Genytė ir Policijos choras
Graži ir daug žadanti pradžia, kuri galiausiai susmuko į pelkę, nes viską nustelbė Vaidos Genytės daina, kurią „n“ kartų galėjai girdėti įvairiuose projektuose ir koncertuose, juolab kad tai net ne jos daina, o „eurovizinio“ repertuaro ir dar girdėta „Chorų karų“ reklamoje – nuobodu. Choras tampa kaip ir Tauragės krašto – bekais. Taip, Genytė turi puikius vokalo duomenis, bet palyginus su man patikusiais pasirodymais, jis labai toks vienpusiškas: nebuvo nei staigmenos, nei netikėto sprendimo, buvo tik policininkai ir Genytė. Viskas.

Septinta vieta: Anatolijus ir Druskininkų deimantinis choras 


Anatolijų pamenu iš „Kelias į žvaigždes“ projekto. Šįkart žaidžiama tomis pačiomis kortomis – pristatomas jo perdainuotas geriausias tų laikų šlageris „Nežinau kodėl“ – nuobodu, nuobodu, nuobodu... Suprantu, kad tai pristatymas, bet nėra niekur parašyta, kad prisistatymo daina būtinai turi būti atkišta choro vadovo šlageris. Be to, man nelabai patinka ši daina ir nesimpatizuoju Anatolijui ir, regis, šiam chorui. Žiūrėsime, kas bus toliau.

Tiek „skūpai“ šią savaitę apie chorus.

P.S. Televizijos žiūrovai balsavo taip:

1. Stano ir Benamių Spindulio choras;
2. Vytautas Matuzas ir Panevėžio indigo choras,
3. 16HZ ir Kauno studentiškasis choras;
4. ŠarkA ir Vilniaus šachmatinis choras;
5. Vaida Genytė ir Policijos choras;
6. Donalda ir Tauragės krašto braškinis choras;
7. Anatolijus ir Druskininkų deimantinis choras.

Jūsų Maištinga Siela

2 komentarai:

  1. Vaikinuk (net nežinau kaip į Tave kreiptis) esi puikus samprotautojas ir Tavo straipsniai puikūs. Atradau Tavo blog'ą paskaičiusi straipsnį apie Martyną Kavaliauską, kuris mane tiesiogine to žodžio prasme pribloškė. Žaviuosi, kad dar yra tokių nepavydžių ir supratingų vaikinų.
    Nuo tada skaitau šį blog'ą, ir ne vien tas straipsnis buvo toks nuostabus.
    Sėkmės!

    AtsakytiPanaikinti
  2. aciu uz komentarus ir choru dainas :)

    AtsakytiPanaikinti