2009 m. rugpjūčio 29 d., šeštadienis

Europa XXI amžiuje taps islamišku žemynu

Nors ir pranešama, kad 2008 m. gimstamumas didėjo visoje Europos Sąjungoje (ES), o Lietuvoje šis padidėjimas buvo pats didžiausias, skeptikai tvirtina, jog priežasčių dėl to džiaugtis nėra. Už didžiąją dalį Europos gyventojų prieaugio atsakingi imigrantai iš islamiškų šalių, kurie jau artimiausiu metu neatpažįstamai pakeis senosios Europos veidą.

Europos kultūra neišgyvens iki XXII amžiaus

Konservatyviuose JAV, Kanados ir Vokietijos sluoksniuose vis plačiau pasigirsta nuomonės, kad Europa pasmerkta ne tiek demografinei, kiek kultūrinei pražūčiai.

„Daugelis to, ką mes linkę vadinti Vakarų pasauliu, nesulauks šio amžiaus pabaigos; didžiąją dalį šio išnykimo mūsų karta dar spės pamatyti, įskaitant daugelio, jeigu ne visų, Vakarų Europos šalių pražūtį“, - prieš kelerius metus rašė JAV gyvenantis kanadiečių politikos komentatorius Markas Steynas.

Rusija ir Vokietija – islamo valstybės

Jau šio amžiaus pabaigoje senajame kontinente dominuos musulmonai. Netgi Rusija 2050 m. taps islamiška valstybe, nes jau šiuo metu kas penktas gyventojas yra musulmonas. Toks pat likimas laukia ir Vokietijos. Jeigu demografinės tendencijos išliks tokios pat, jau po 39 metų Prancūzijoje kas penktas gyventojas taip pat bus musulmonas.

Pagrindinė tokio scenarijaus priežastis – nepaprastai mažas vietinių Europos tautų gimstamumo rodiklis, palyginti su imigrantų iš islamiškų šalių prieaugiu.

„Eurostat“ duomenimis, 2007 m. Prancūzijoje gimstamumo rodiklis buvo 1,8, Didžiojoje Britanijoje – 1,6, Graikijoje – 1,3, Ispanijoje – 1,1.

Mažėja vietinių populiacija

BBC televizija praneša, kad Europai būtinas 2,11 gimstamumo lygis - priešingu atveju neužteks naujų gyventojų, kad būtų užtikrintas europietiškos kultūros tęstinumas. Tik nedidelė dalis Europos šalių gali pasigirti tokiu aukštu gimstamumo rodikliu. Pavyzdžiui, Lietuvoje 2008 m. suminis gimstamumo rodiklis buvo vos 1,47.

Imigrantų iš islamiškų valstybių šeimose jis yra gerokai didesnis, o tarp Prancūzijos musulmonų siekia net 8,1.

Rusijoje dėl ankstyvo gyventojų mirtingumo, alkoholizmo ir prastų gyvenimo sąlygų populiacija kasmet mažėja 700 tūkst. žmonių. Maskvoje rusų gimstamumo indeksas tėra 1,1, o imigrantų iš musulmoniškų Rusijos respublikų šeimose moteris vidutiniškai pagimdo po 10 vaikų.

Diskusiją sukėlė prieštaringas vaizdo klipas

Pesimistiškai nusiteikę mokslininkai tvirtina, kad tragišką demografinę padėtį Europoje vaizdžiai iliustruoja paprastas pavyzdys. Jeigu dvi poros tėvų turi tik po vieną vaiką, o pastarieji susilaukia taip pat tik vienos atžalos, tai reiškia, kad pasaulyje gyvens tik ketvirtadalis anūkų, kiek buvo senelių. Prieštaringo vaizdo klipo „Islamiškasis tvanas“, kurį internete peržiūrėjo daugiau nei 10 mln. žmonių, autoriai teigia, jog nė vienai kultūrai nepavyko išvengti išnykimo, jeigu gimstamumo indeksas nukrenta iki 1,3.

Nors minėtą klipą pasmerkė daugelis politikos ir kultūros analitikų dėl jame pateiktų iškraipytų faktų, jame iškeltos problemos jau senokai diskutuojamos Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos spaudoje.

Kanadoje vietinių gyventojų gimstamumo rodiklis tėra 1,6, o islamas šioje šalyje – sparčiausiai auganti religija. Apskritai pasaulyje pagal pasekėjų skaičių islamas jau seniai yra antroji religija po krikščionybės.

Išprievartavimų banga

Nuosaikesni kultūros analitikai tikina, kad jie neturi nieko prieš islamą ar imigrantus iš musulmoniškų šalių, tačiau pripažįsta, jog vietinių papročių neperimantys radikalūs musulmonai kelia grėsmę tradicinei Vakarų kultūrai.

Neigiamus islamiškosios imigracijos aspektus priminė per Europą nusiritusi išprievartavimų banga. Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje, o taip pat ir Australijoje, per pastaruosius kelerius metus užfiksuota nemažai žiaurių išprievartavimų, kuriuos vienija panašus scenarijus: baltaodę moterį išprievartauja grupė jaunų musulmonų imigrantų.

Norvegijoje 80 proc. musulmonų įvykdytų išprievartavimų aukos yra norvegės. Prancūzijos pietuose iš visų musulmonų įvykdytų išprievartavimų 30 proc. yra žiaurūs grupiniai išžaginimai.

Muftijus kaltina moteris

Pasak visame pasaulyje žinomos Islamo enciklopedijos autoriaus, vokiečių mokslininko Peterio Raddatzo, Korane aiškiai sakoma, kad vyras gali „artintis prie moters“ kada panorėjęs ir „mėgautis ja kaip tinkamas“, o islamo neišpažįstančios moterys apskritai yra „karo grobis“, jei tik musulmonas laikosi priesako kariauti su netikinčiaisiais.

Danijoje gyvenantis muftijus Shadidas Mehdi 2004 m. yra pasakęs, kad Vakarų moterys savo elgesiu viešose vietose „prašosi būti išprievartaujamos“. Skandinavijos šalių ir Prancūzijos teisėsaugininkai vis garsiau prabyla apie tai, kad imigrantai musulmonai prievartauja vietines moteris, nes yra nuoširdžiai įsitikinę, kad jos yra „žemesnės“ už „padorias“, galvas prisidengusias, musulmones.

Musulmonai skundžiasi dėl diskriminacijos

Imigrantų iš islamiškų šalių atstovai tikina, kad dėl neigiamo jų įvaizdžio kalta žiniasklaida, išpučianti atskirus nusikaltimus ir su nusikaltėliais sutapatinanti visus musulmonus. Be to, jie teigia ne tik neketinantys „užkariauti“ Vakarų pasaulio, bet ir patiriantys nuolatinę diskriminacija mokyklose bei kitose valstybinėse institucijose.

Liepos mėnesį Niujorko meras Michaelas Bloombergas atmetė miesto tarybos prašymą paskelbti dvi musulmonų religines šventes visuotinėmis nedarbo dienomis valstybinėse mokyklose„Niujorkas yra daugiakultūrinis miestas. Jeigu leisime kiekvienos kultūros atstovams švęsti visas šventes, nebus kada dirbti“, - pareiškė M.Bloombergas.

Didžiausią musulmonų populiaciją Europoje turinčiai Prancūzijai uždraudus mergaitėms nešioti tradicinį visą kūną dengiantį musulmonų apdarą valstybinėse mokyklose, šalyje kilo didelis pasipiktinimas. Nepaisant to, šiuo metu svarstoma, ar nereikėtų šio draudimo įvesti ir visose viešosiose vietose.

Tačiau vienos privačios žvalgybos tarnybos duomenimis, nors Prancūzijoje nuolat piktinamasi dėl musulmonų, kurie atsisako perimti vietinius papročius, šalyje tėra 367 moterys, nešiojančios visą kūną dengiantį apdarą.

„Vadinasi, islamiškų apdarų tema buvo diskutuojama aistringai, tačiau be rimtų argumentų“, - daro išvadą prancūzų dienraštis „Le Monde“.

Europai grėsmė didesnė nei JAV

Vokiečių žurnalistė Gudrun Eussner sako, kad radikalių musulmonų grėsmė yra reali ir ji Europai yra daug didesnė nei JAV: „Jauni musulmonų imigrantai nekenčia JAV, nes jiems čia nėra leidžiama gyventi pagal šariato įstatymus“. O Europoje, kur musulmonai gyvena dideliuose getuose tokiomis sąlygomis, tarsi niekuomet nebūtų išvykę iš savo kaimo, galimybių elgtis taip, kaip jiems įprasta, yra daug daugiau.

M.Steyno nuomonė apie ateities Europą – dar kategoriškesnė. „Jeigu Europos politikai nemėgins atpratinti visuomenės nuo 35 darbo valandų savaitės, išėjimo į pensiją sulaukus šešiasdešimties ir visuotinės sveikatos apsaugos, tai ES teks importuoti tiek daug darbuotojų iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų, kad ji taps musulmoniška dar iki 2035 metų. Jau dabar musulmonai yra pirminė populiacijos augimo priežastis Anglijos miestuose. Ar gali visuomenės demografija tapti vis labiau islamiška, o jos politika – ne?“ - retoriškai klausia analitikas.

Straipsnis paimtas iš www.lrytas.lt


M.S.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą