2014 m. birželio 29 d., sekmadienis

Kodėl aš nedalyvavau referendume už žemės pardavimo draudimą užsieniečiams?
Sveiki,

Nutariau kaip pilietis pasisakyti dėl šio keisto referendumo, kuris iš pradžių kvepėjo kaip grėsminga revoliucinė jėga, bet šį sekmadienį Vyriausioji rinkimo komisija paskelbė, kad šis referendumas neįvyko, nes jame dalyvavo ir savo nuomonę pareiškė tik per 300 tūkstančius Lietuvos piliečių. Priminsiu, kad šįkart referendumas vyko dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams ir tuo pat metu už arba prieš tai, kad kiti referendumai vyktų, reikėtų ne 300 tūkstančių parašų, bet 100 tūkstančių.

Šį sekmadienį nėjau balsuoti ir taip išreiškiau savo abejonę šiuo referendumu. Iš tikrųjų nežinojau, už ką balsuoti. Galiu pasakyti, kad buvau vienas iš tų asmenų, kurie pasirašė tą garsųjį 300 tūkstančių parašų blanką, kad šis referendumas įvyktų. Gailiuosi, kad taip padariau, nes net nesuvokiau, kodėl ir kam to reikėjo, bet parašų rinkėjai tikino, kad pasirašyti ne tik būtina, bet tai nepaprastai gerai Lietuvai. Žiūrėkite, kaip tai vyko:

-       -  Laba diena, gal galite pasirašyti dėl lietuviškos žemės išsaugojimo? O gal nori, kad Lietuvą nupirktų užsieniečiai?
-        -   Ne, nenoriu, bet... ee...
-         - Tai pasirašykite, tada bus surengtas referendumas ir tautiečiai galės patys nuspręsti, ar jie nori savo paskutinį turtą atiduoti kitataučiams...
-         -  Eee... Bet nežinau, ar tai būtina, o...
-         -  Visi žmonės pasirašo, o Jūs nepasirašysite?
-        -   Na...

Ir pasirašiau, neturėdamas jokios išankstinės nuomonės šiuo klausimu. Mane tiesiog vergiškai psichologiškai palaužė manipuliuojant. Tikrai. O šiandien, sekmadienį, nejau, nes dar vis nesu nusprendęs, už ką vis dėl to turėčiau balsuoti.Nesu nukvakęs patriotas, kuris vis labiau panašėja į neonacį, užkietėjusį nacionalistą, kuris lieją neapykantą ir skatina savo tautos išaukštinimą. Myliu savo žemę, Lietuvą tiek, kiek jaučiu su visa šalimi ryšį ir manęs pigiais posakiais apie perdėtą tėvynės pasiaukojančią meilę nepaveiksi, kaip nepaveiksi ir populistinėmis dainelėmis apie emigraciją, tautos nykimą, išdavystę ir pan. Žmonės laisvi ir jie gali daryti, ką nori.

Taigi ir ant kelio užaugo šis referendumo grybas, kuris vienaip ar kitaip skamba keptuvėmis ir varpais per patrioto sąžinę. Mat, blogi turtingi dėdės iš svetur atvažiuos, nupirks mūsų žemę ir nieko nebeliks. Atsiprašau. Žemė priklauso lietuviams, jeigu jis norės (kiekvienas individualiai) parduoti už geresnę kainą – o kodėl gi ne? Tegu vystosi pramonė, nes ūkininkavimas viduriniuose sluoksniuose miręs. Arba tu turi labai daug žemės ir investuoji į savo ūkio pramonę, fermas, žemę, derlių arba eini šuniui šieko pjauti, nes „dėl savęs“ laikyti žemę yra nepelninga, netgi retsykiais nuostolinga. 

Ir visgi už šio referendumo dar jaučiu populistų ir nacionalistų sąmoningą arba nesąmoningą kėslą, manipuliuoti tautą aukotis, sužadinti kažkokį netgi kaltės jausmą. Kitą vertus, kas tą žemę turi? Ar tie, kurie nuėjo balsuoti sekmadienį, ar tie, kurie sėdi provincijoje ir skaičiuoja iš karvės melžimo sukauptus centus? Kam naudinga uždrausti parduoti žemę, kad lietuvis prasigyventų? Ir kiek gi gausi pardavęs tos žemės? Neišgyvensi viso gyvenimo, nebent turi šimtus hektarų, esu stambus ūkininkas – tas gali dar labiau praturtėti? O ką reiškia žemė ir šis referendumas tiems senukams ir vidutinio amžiaus žmonėms, kurie sunkiai dirba ir tupi savo cemento bei betono suręstuose butuose, kurie nėra plikos kojos į juodžemį įmerkę? Ar juos jaudina lietuviška žemė, kai ant galvos krenta sąskaitos, o atlyginimai ir pensijos apgailėtini?

Ne, nė į vieną iš tų klausimų negaliu atsakyti vienareikšmiškai, todėl ir nebalsavau. Nebalsavau, nes tai nenaudinga. Taip pat įdomiai kvepia ir 100 tūkstančių parašų reikalaujantis referendumas. Ateityje dėl kiekvienos blusos rinksime parašus, kad galėtume nuspręsti, kaip turėtų būti šalyje? Žmonės pavargo balsuoti ir nežinoti už ką balsuoja. Aš prieš kiekvienus rinkimus jaučiuosi mulkių mulkis, nes nežinau, už ką balsuoti, todėl dažniausiai nebalsuoju, pažadais, rinkimine programos agitacija nepasitikiu, politikais irgi. Tai pavargau kaip ir kiti jaustis nepasitikintis ir taip prieš kiekvienus rinkimus ar referendumą. Ką tik buvo prezidento rinkimai, dar neatvėso balsadėžės po Seimo rinkimų, o kur dar rinkimai į Europos Parlamentą? Eikit sau...

Žodžiu, esame piliečiai, turėtume lyg ir dalyvauti savo šalies valdyme, bet kuo toliau, tuo juokingesnis tas mūsų dalyvavimas. Nuviliantis ir iš tikrųjų jautiesi bejėgis, kad tik iš tavęs tereikia balsų ir mokesčių, tuo visas tavo pilietiškumas tiek ir naudingas... Praleidau šį referendumą, nes jis man nebuvo aktualus, nes nežinojau, už ką balsuoti; esu bežemis ir žemės tikriausiai niekada neturėsiu, o už žemininkus nuspręsti argi galiu? Argi galiu žinoti, ko jie nori? Gal jiems tikrai geriau parduoti žemę ir išvykti į palankią šalį gyventi, o mūsų žemėje tegu kuriasi gražios gamyklos, klesti eksportas, krenta į biudžetą pinigai? Juk ne iš mano sąskaitos – juk neturiu jokių teisių į Lietuvos turtą, kad ir esu lietuvis, tai kuo iš tikrųjų paremtas šis referendumas? Sąžine? Kaltinimais? Apsisaugojimu? Nuo ko? Aš nežinau ir tikriausiai nebenoriu žinoti, nes reikia apmokėti sąskaitas – tokia kiekvieno liūdnojo lietuvio dalia.

Jūsų Maištinga Siela

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą