2016 m. rugpjūčio 31 d., trečiadienis

Homoseksualų (LGBT) patyčių prevencija mokykloje pagal "Olweus" programąSveiki,

Atradau įdomios medžiagos, Dan Olweus sudarytą programą prieš patyčias mokykloje „Olweus“, kurią veiksmingai taiko kai kurios Lietuvos mokyklos. Apie jos veiksmingumą ir platesnę naudą papasakosiu ateityje, šiandien noriu pasidalyti ištrauka apie homoseksualų patyčių prevenciją. Žinau, kad yra Lietuvos mokyklose, kad ne tik tėvai, bet kai kurie mokytojai vengia kalbėti šiomis temomis, nes turi negatyvią nuomonę apie šios socialinės grupės asmenis, tačiau būkim bėdni, bet teisingi, vaikų-paauglių-jaunuolių homoseksualių yra kiekvienoje mokykloje. Ir tai, su kokiais įsitikinamais jiems tenka grumtis ir kokius argumentus sąmoningai atremti, tai tampa jų traumuojančiomis patirtimis. Neslėpkime, nemaža dalis neigiamai nusistačiusių yra „garbingų“ krikščionių, kurie taip pat skverbiasi į Lietuvos mokyklas, dėl ko apskritai stringa lytinis švietimas mokyklose. Štai ką sako „Olweus“ programa apie homoseksualų patyčias mokyklose:

„Gėjai, lesbietės, biseksualūs bei neapsisprendę dėl savo seksualinės orientacijos arba jaunuoliai, kurie neatitinka nusistovėjusių standartų, taip pat itin dažnai tampa patyčių objektais. Neseniai JAV nacionalinės psichikos sveikatos asociacijos atliktų tyrimų metu nustatyta, kad 78 procentai homoseksualų (arba tokiais laikomų) paauglių mokykloje susiduria su kitų mokyklos bendruomenės narių persekiojimu. Per tyrimą, atliktą Jungtinėse Amerikos Valstijose ir atspindintį padėtį visoje šalyje, buvo apklausti 3500 moksleivių nuo trylikos iki aštuoniolikos metų. Trečdalis apklaustųjų teigė, kad mokiniai jų mokyklose buvo dažnai persekiojami dėl numanomos ar realios jų seksualinės orientacijos“ (p. 40).

Šaltinis: Olweus D., Patyčių prevencijos programos. Vadovas mokyklos darbuotojams. – Vilnius: Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, 2008.

P. S. Taigi mokykloje būti homoseksualu ne tik nėra gėdinga, bet gėdinga iš jų tyčiotis. Ir tai anokia propaganda.

Jūsų Maištinga Siela

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą