2021 m. vasario 19 d., penktadienis

Demaskuok homofobą: Dainius Žalys (Zalys), dviejų vaikų tėtis prieš visą tautą tiesiai ir homofobiškai

 Sveiki,

 

Šis tekstas pasviruoju šriftu bus publikuojamas prieš visus įrašus, kad visiems dėl duomenų apsaugos įstatymo būtų aišku, kodėl tai publikuojama.

Homofobas neturi teisės žeminti, niekinti ar kitaip kelti agresiją ir nesaugumo jausmą žmonėms ar iš jų tyčiotis. Pasisakau apie absoliutų šių asmenų viešinimą, kurie skleidžia viešojoje erdvėje neapykantą ir menkina kitus dėl savo įsitikinimų, nusistatymų, įtikėtų mitų ar savo asmeninių nelaimių, prastos nuotaikos apie kitokius asmenis. Lietuvos Respublikos įstatymai gina bet kurio lietuvio teisę egzistuoti ir mylėti bet kurį asmenį, nesigėdijant ir neslepiant savo jausmų kitų „patogumui“. Ši iniciatyva viešinti homofobinius komentarus kilo iš paskatos kurti saugią internetinę erdvę ne tik LGBTQ+ nariams, bet ir mūsų visų vaikams. Manau, kad tik toks pavyzdys gali padaryti esminį pozityvų pokytį mūsų visuomenėje. Šie nekentimo įrašai publikuojami ne dėl piktų asmenų pažeminimo, noro sukelti jiems gėdos jausmą, bet priešingai – iš pilietiškumo jausmo kurti visuotinio saugumo jausmą visiems žmonėms, įskaitant ir patį komentatorių. Skaitydami jų komentarus, daugeliui nebeturėtų kilti klausimas, kam reikia eitynių, viešintis, kovoti už teises, nes homofobiški pasisakymai bei tų asmenų ketinimai ir yra toji pagrindinė priežastis. Žinodami, ko tikėtis iš vieno ar kito asmens, galime apsisaugoti ir išvengti agresijos, neapykantos. Primenu, kad nusistatymai, raginimai susidoroti ar kaip kitaip menkinimą demonstruojantys komentatorių pasisakymai nėra traktuojami kaip „nuomonė“. Neapykantos nusikaltimai viešojoje erdvėje apskritai neturi būti traktuojami kaip „nuomonė“, kadangi tai žemina kitus asmenis, kelia nesaugumo jausmą. Šis tinklapis pasisako tik už saugumą, toleranciją ir meilę.

Tikrai ne man patarinėti, kaip būti vaikui pavyzdžiu ir kokiais žodžiais kalbėti bei rašyti viešojoje erdvėje, tačiau internetiniame puslapyje „Vieningi tėvai už stiprią ir saugią šeimą“ aiškiai dalis vartotojų nukreipia savo neapykantą prieš LGBT asmenis. Štai dviejų vaikų tėtis Dainius Žalys (Zalys – nurodyta profilyje), kurio padorus profilis ir miela šeima, o žodžiai, jeigu juos skaito ir kasdien girdi vaikai, argi tai ne didesnis psichologinis smurtas nei lytinis švietimas mokyklose, prieš kurį pasisako tie patys tėvai? Čia tikriausiai tos tradicinės vertybės, nežinau, nebeskiriu.

Jūsų Maištinga Siela


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą