2014 m. rugpjūčio 26 d., antradienis

Filmas: "Paprasta širdis" / "The Normal Heart"
Sveiki, kino gerbėjai,

Šiąnakt teko pažiūrėti filmą „Paprasta širdis“ arba kitaip „Normali širdis“ (angl. The Normal Heart) (2014). Tai amerikiečių TV kanalo HBO užsakytas ir sukurtas filmas – tas pats kanalas leidžia serialą „Amerikietiška siaubo istorija“, vienas iš jų kūrėjų, sukūrė šį filmą. Taigi, šiąnakt jį žiūrėjau, ir taip jau sutapo, kad tuo pačiu momentu jis kitoje planetos pusėje pelnė „Emmy“ apdovanojimą kaip geriausias metų TV filmas.

Na, filmas, kaip čia pasakius, jį kažkas turi tiesiog išversti ir pristatyti Lietuvos piratiniams filmų platinimų tinklams. Tai išties žavus perliukas ir visai nesvarbu, kad tai TV filmas – jis nušluosto nosį daugeliui Holivudo kino juostų. Patiko, aišku, kad patiko, nors tenka pripažinti, kad kino industrijoje AIDS tema tikrai nėra nauja, ypač 9 dešimtmečio pradžios vaizdiniuose, kada kuriamos biografinės dramos apie mirusius ne tik homoseksualus nuo šios ligos. Filmas priminė ir ne taip seniai matytą „Dalaso klubą“ (2013) bei „Filadelfiją“ (1993).


„Paprasta širdis“ – tai pasakojimas, kuris nukelia mus į 1980-1983 metus, kad JAV po seksualinės revoliucijos homoseksualų tarpe prasideda AIDS epidemija. Užkrečiama ji lytiniu būdu, bet yra manoma, kad virusas mutavo iš gyvūnų ir paplito pas žmogų. Filme vaizduojama homoseksualų pora, kurioje vienas iš partnerių suserga šiuo virusu, kuris tada dar vadinosi „žydruoju maru“. Vienas iš partneriu priklauso aktyvistų grupuotei, kuri visais įmanomais būdais nori pritraukti tiek žiniasklaidos, tiek vyriausybinių organizacijų dėmesį, tačiau visuomenė abejinga šios ligos protrūkiui ir mano, kad tai pačių homoseksualų reikalas. Liga plinta žaibiškai, šalia miršta draugai ir bendražygiai. Darosi išties baisu, kad virusas sunaikins viską, kas gyva...

Žinoma, meilės istorija čia irgi užima nemenką vietą, bet labiausiai emocijas kursto vyriausybės ignoravimas ir ta nuolatinė padėtis be išeities, kad esi ignoruojamas ir pasmerktas. Puikus aktorinis darbas! Julia Roberts, kuri paskutiniu metu labiau atsidėjusi motinystei, visgi nusprendė suvaidinti medikę – puikus darbas. Šaunuolis Mark Ruffalo, kuris tiesiog šiame filme buvo nepakartojamas. Tą patį galiu pasakyti ir apie „Aferisto“ žvaigždę Matt Bomer, kuris ir gyvenime neslepia esąs homoseksualus.

Nežinau, mane šis filmas papirko, sužavėjo ir negaliu skirti mažiau balų nei maksimumą.

Mano įvertinimas: 10/10
IMDb: 8.0


Jūsų Maištinga Siela

3 komentarai:

  1. Stiprus vaidybinis filmas. Ne Petro Gražulio ištikimiems gerbėjams, o išsilavinusiems ir savo vertę gyvenime žinantiems kino žiūrovams. Enjoy it!...

    AtsakytiPanaikinti
  2. Superinis filmas, laaabai patiko.

    AtsakytiPanaikinti
  3. Labai sudomino, sivakar butinai ziuresiu :)

    AtsakytiPanaikinti