Rodomi pranešimai su žymėmis Rhys Ifans. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Rhys Ifans. Rodyti visus pranešimus

2020 m. kovo 8 d., sekmadienis

Filmas: "Vieša paslaptis" / "Official Secrets"


Sveiki,

Dar vienas filmas apie Rugsėjo 11-osios konspiracijas, kurios jau tęsiasi ne vieną dešimtmetį. Šįkart pasilaikysiu nuomonę apie šiuos įvykius sau, tačiau tai, kas pasakojama filme „Vieša paslaptis“ (angl. Official Secrets) (2019) iš esmės tėra tik tų politinių sąmokslų ledkalnio viršūnė. Britų slaptosios žvalgybos vertėja iš kinų kalbos Katherina Gun, kuri gyvenime yra realus asmuo, 2003 metais paviešino slaptus JAV ir Britanijos dokumentus, kuriuose teigiama, kad vyriausybė nori daryti JT narėms spaudimą, neapsisprendusioms dėl karo su Iraku. Iš esmės karas yra neteisėtas ir tas dokumentas, apie kurį nepamenu, kad kada anais laikais būčiau girdėjęs, pasirodo, sukėlė nemažą skandalą ir demaskavo Bušo politinius kėslus. Kaip žinia, JAV vis tiek puolė Iraką...

Filmas suręstas gana gerai, įtikinama atmosfera ir aktorės Keiros Knightley vaidyba išties psichologiškai perteikia streso momentus. Čia sutinkame ne vieną britų kino žvaigždę, todėl filmas tik įdomesnis, nes vis norisi žiūrėti, kaip aktoriai „maudosi“ savo naujuose amplua. Pavykę ir trilerio momentai, vyriausybės reakcija į vertėjos ir jos sutuoktinio iš Artimųjų Rytų iš esmės nieko nestebina... Stebina tik pats filmo finalas, kai veikėja užlipa klaikiais laiptais į teismo salę ir teismo proceso baigtis, kuri ne pagal mano numatytą scenarijų...

Iš esmės filmas geras, gerai dokumentuotas, gerai pagalvotos visos detalės, todėl niekas į akis nekrito, tačiau, turėkime galvoje, kad istorija yra nuolat perrašoma, mes nebesame pajėgūs atsekti tikrosios tiesos, todėl visas tas filmas tėra tik realybės interpretacija, dar vienas politinis manevras meno pasaulyje. Paskutiniu metu itin daug smarkiai dokumentuotų konspiracijas atskleidžiančių filmų, jų visų net nespėju sužiūrėti, o daugelis iš jų pasiekia „Oskaro“ nominacijas. Iš esmės nė vienu filmu nesu nusivylęs, šiuo taip pat nesu nusivylęs, nes filmas yra „du viename“. Žiūrovas gauna vaidybinio britiškojo pramoginio džiaugsmo ir užpildo istorinių žinių spragas, todėl vien dėl to ir verta žiūrėti šį filmą.

Mano įvertinimas: 7/10
Kritikų vidurkis: 63/100
IMDb: 7.3


Jūsų Maištinga Siela   

2013 m. gruodžio 4 d., trečiadienis

Filmas: "Anonimas" / "Anonymous"




Sveiki visi,

Šiandien noriu pakomentuoti kino filmą „Anonimas“ (Anonymous) (2011), kuris yra lietuviams gerai žinomo režisieriaus Roland Emmerich dabas, pastarasis sukūrė tokius žiūrovų pamėgtus kino hitus kaip „Nepriklausomybės diena“ (1996), „Diena po rytojaus“ (2004), „Baltųjų rūmų šturmas“ (2013) ir kt. Ši juosta režisieriui gan neįprasta, kadangi „Anonimą“ galima savotiškai pavadinti istorine drama, tačiau daug dalykų faktuose yra išgalvota. 

„Anonimas“ pasakoja apie Viljamo Šekspyro biografiją, o tiksliau remiasi viena iš teorijų, kas iš tikrųjų buvo šis vienas žymiausių pasaulio dramaturgų ir poetų? Kas nors kiek domėjosi Šekspyro gyvenimu, tai žino, kiek mažai žinoma apie jo biografiją, o kai kurie stačiai abejoja jo kūrinių autoryste, todėl iš abejonių ir hipotezių sukurti siužeto vingiai atgijo kine. Nors filmą „Anonimas“ kino kritikai pasitiko gana abejingai kaip ir daugelį režisieriaus darbų, bet mano akimis, ši juosta pakankamai įdomi. Elžbietos laikai visada mane jaudino ir viliojo, tad ir šįkart juosta nustebino šios karalienės vaizdavimu ir nauju, dar visai nematytu charakteriu, visai nepanašiu į C. Blanchet „Elžbieta. Aukso amžius“ ar J. Dench „Įsimylėjęs Šekspyras“ personažus. Aišku, jaudino ir siužeto vingiai, kurie buvo kartu šiek tiek netikėti ir kartu dramatiški, jaudinantys.

Nepasakyčiau, kad filmas stulbinamos prabos. Aišku, filme gražūs kostiumai, aktoriai stengėsi ir scenarijus tikrai ne pats blogiausias iš blogiausių, netgi atvirkščiai, šios epochos mylėtojams, Šekspyro gerbėjams gana neblogas iššūkis kitaip pažvelgti į anų laikų teatrą, personažus ir intrigas. Nesigailiu žiūrėjęs, savotiškai tiko ir patiko, nesijaučiu iššvaistęs laiką tuščiai, priešingai, kažką sužinojau, buvau susidomėjęs. Net sunku pasakyti, kas šiame filme buvo blogai, kas netiko ar nepatiko. Manau, tik skonio reikalas, kas ir kaip pažiūrės „Anonimą“.

Mano įvertinimas: 7.5/10
Kritikų vidurkis: 50/100
IMDb:6.9


Jūsų Maištinga Siela

2010 m. liepos 27 d., antradienis

Filmas: "Ponas Niekas" / "Mr. Nobody"


Sveiki,
Na, ką, pagaliau ir man teko pamatyti filmą Ponas Niekas (Mr. Nobody). Dėkoju iš anksto Donaldui ir Gintarei, kurie man parekomendavo šį filmą. Tai tikrai neblogas kino šedevriukas visame dabartinių filmų sraute. Iš vienos pusės, mano nuomone, šiam filmui pritrūko geresnės vaidybos, režisierius labiau susitelkė ties siužetu, efektais ir viskuo kitu, toks įspūdis, kad pamirštas pats žmogus, pagrindinis herojus ir įtikinamesnė vaidyba. Ypač ten vienos iš trijų merginų. Tačiau tai tėra tik silpnoji šio filmo pusė, kurią galbūt ir ne visi išjaučia, nes vaidybą tikrai užgožia pribloškiantis siužetas.
Filmas kažkuo priminė ištisą filmų vilkstinę: „Drugio efektą“, „Denį Darko“, „Galutinį tikslą“, „Atsargiai, durys užsidaro“, „Kauliukų žmogus“, „Dirbtinį intelektą“. Na, iš tikrųjų siužetas ir pagrindinė šio filmo mintis nėra labai nauja, ji atsikartoja daugiau ar mažiau kituose filmuose. Tikėjausi, kad filmas visai „susuks“ smegenis, tačiau, mintis labai skaidri – kol nepasirinkai vieno ar kito, tavo gyvenime esti begalybė, neribotos galimybės. Tai filmas, kuris mėsinėja būtį – „kas būtų jeigu būtų“, t.y., kodėl vienus ar kitus dalykus mes esame priversti pasirinkti, kodėl įvyksta atsitiktinumai. Filmas nagrinėja du pirminius variantus: berniukas turi pasirinkti su kuo gyvens – tėvu ar mama. Šis pasirinkimas po to turi dar kelis atsišakojimus, o kai šie dar susiplaka su mamos ir tėvo pasirinkimais, tai gaunasi gyvenimas tarsi beprotybė. Galbūt net visai galima mūsų gyvenimų realybė – beprotybė.
Man šis filmas patinka, iš tikrųjų visada patiko filmai, kurie išeina iš paprastos žmogaus būties ribų. Ne, ne grynai fantastika, nors ir jos šiame filme esti, bet magiškas realizmas. Filmas pateikia ir daug ezoterinių interpretacijų – drugio efekto motyvaciją, apie pastarąją rašė pati Ivanauskaitė „Miegančių drugelių tvirtovėje“. Neva vienas drugelio sparnų plastelėjimas atogrąžų miškuose gali kitoje planetos pusėje sukelti taifūną. Filmas pristato ir dokumentinę medžiagą, todėl žanro įvardyti negalima vienareikšmiškai kaip fantastinio ar dramos filmo. Kažkiek priminė ir legendinį ispanų filmą „Chaotika Ana“, kuriame kalbama apie reinkarnacijos teoriją.
Tai filmas, kuris sukėlė daugybė interpretacijų, priminė daugybė filmų, bet visgi filmas turi savitumo, savo originaliąją pusę, kuri liudija apie žmogaus fantazijos tobulumą ir gero bei įdomaus kino galimybes perteikti šią fantaziją. Rekomenduoju visiems skeptikams, visiems, kurie ieško kažko kine nepakartojamo ar šiaip išliekamos vertės. 

Mano įvertinimas: 10/10
Kritikų vidurkis: 63/100
IMDb: 7.9

 
Jūsų Maištinga Siela