2026 m. balandžio 30 d., ketvirtadienis
Maištingos Sielos pozityvumo dienoraštis nr. 193: atsigulk ant grindų ir leisk pasauliui suktis be pastangų
2025 m. lapkričio 11 d., antradienis
Maištingos Sielos pozityvumo dienoraštis nr. 151: dėl vidinės ramybės galima atsisakyti bergždžių pastangų
Sveiki, skaitytojai,
Svarbu išlaikyti vidinę ramybę, kad ir kas benutiktų. Mes
taip linkę rūpintis išoriniais reikalais, kad visiškai pamirštame savo vidų ir
emocijas, kurios tampa tų aplinkybių rezonansu.
Aš atsisakau kontrolės dėl vidinės ramybės.
Aš atsisakau stengtis siekti tikslų, kurie nieko
nekeičia dėl vidinės ramybės.
Nenusiviliu dėl vidinės ramybės.
Nesiekiu gauti besąlyginės meilės iš aplinkos dėl
vidinės ramybės.
Neturiu sulaikyti tekančių upių dėl visinės ramybės.
Neprivalau kitų pakeisti dėl vidinės ramybės.
Nieko nereikia daryti, tik sutekėti į savo vidinę
ramybę ir būti savo formoje su pasitenkinimu taip, kaip yra. To, kas esame ir
kaip esame, visiškai pakanka ir užtenka. Tai tobula fazė ir pajautimas.
Maištinga Siela
2025 m. vasario 18 d., antradienis
Maištingos Sielos pozityvumo dienoraštis nr. 98: kitos tikrovės suvokimas – dovana
Sveiki,
Vis dažniau pagalvoju apie tai, kad viską, ką iš
tikrųjų manomės esant būtina ir labai reikalinga, o dažniausiai tai yra
inertiškas darbas, atsakomybė, veiklos, išgyvenimas, teisingumas, socialinei
vaidmenys... Vieną dieną labai gražiai ims ir išnyks, neteks prasmės kaip ir
šioji laikina Visada po daugel milijardų-trilijonų metų ir toji kasdienė
pastanga, kurią dažniausiai inertiškai sureikšminame, tos klaidos, kurių
stengiamės nebekartoti, bet algoritmiškai kartojime, nėra tokie jau svarbūs,
nes gyvenimas tėra aklos vištos žaidimas, labai laikinas, labai gražus, labai
paprastas ir elementarus. Mes grįšime į kitas formas, kol ir ten galų gale
sutirpsime ir vėlei įsiliesime į bendrąją nuolat kuriančiąją ir griaunančią
sąmonę. Kartais einant, kad ir šaltomis vasario dienomis, atrodo, kad kažkas
eina vietoj manęs, o aš tik plevėsuoju su besiplečiančiu, laiką ir erdves
kertančiu kitokiu suvokimu ir pajauta, kad visa tai, kur dalyvauju, tėra tik labai
maža dalis manęs, kuri gali visiškai nepatirti nei nuovargio, nei kančios,
jeigu ir toliau plės tą suvokimą ir pajutimą, kurie pranoksta įprastą pajutimą.
Ar jums taip būna? Kai tikrovė tampa kitokia tikrove, kai iš tikrųjų pajauti,
jog esi sapne, kuris turi tęstinumą, scenarijų ir tankį.
Maištinga Siela
2024 m. lapkričio 17 d., sekmadienis
Maištingos Sielos pozityvumo dienoraštis nr. 81: liūdesio neignoruok, bet ir neleisk jam išvešėti!
Sveiki,
Sekmadienio gilus lapkričio vakaras. Orai tokie, kad
kai atsikeldavau, galvodavau, kad jau vakaras, nes rimtesnį darbelį tenka
dirbti dienos metu prie lempų. Dangus – stora manų košė ir saulės nė nematyti,
negana to, dar ir vėjas, ir lietus taip spaudžia, kad lapkritis iš tikrųjų
pasirodė visu savo gražumu.
Lapkričio 17 dieną taip pat poetės Salomėjos Neries
gimtadienis. Skorpionas.
Nors ne apie ją, o apie tą liūdesį, kuris dunda visą
savaitę krūtinėje. Net nežinau, kiek tai priklauso nuo to pilko ir tamsaus oro,
bet tikriausiai, kad nelabai, nes, jeigu tu laimingas, tai visi orai geri! Visgi
liūdesys yra toks dalykas, su kuriuo reikia atsargiai. Psichologai sako, kad
nieko tokio paliūdėti ir išliūdėti, bet mane tai veda į depresiją, nes liūdėti
truputį ir išliūdėti nemoku. Reikia tą liūdesį neignoruoti, neflirtuoti su juo,
bet apgauti. Negalima juo mėgautis ir įkristi į jo vibracijas, nes tai tiesus
kelias į aukos poziciją ir prie to, kad nieko nebesinori daryti, nes prasta
nuotaika, nėra energijos, nėra prasmės. Reikia vis tiek fokusuotis į šviesias
mintis ir veiklą, užsiimti kažkuo, kad kuo mažiau siurbčiotum to liūdesio, nes,
jeigu jam neduosime peno, jis pamažu atslūgs ir nepasireikš.
Visatos dėsniai labai paprasti, tai ką artikuliuojame
dažnai, tą ir didiname, taip ir jaučiamės Jeigu galvojame, kad esame nelaimingi,
tai nelaimingumas ir didėja, mūsų savijauta prastėja, todėl reikia dėti
pastangų PAČIAM ir nepasiduoti liūdesio demonams, kurie gali įtraukti į
savigailos ir saviplakos liūną. Svarbu ryžtingai apsispręsti, kad, nepaisant
visko, yra dėl ko džiaugtis ir tuos aspektus išgryninti, juos įvardyti ir apie
juos galvoti gerai ir didinti tą malonumą. Juk malonu tiesiog gyventi,
nepaisant visų lūkesčių, įsitikinimų, kurie gali pailsėti ant suoliuko;
nepaisant visko, juk malonu tiesiog būti, stengtis dėl savęs ir kitų, eiti ir
būti kitiems maloniam, nes tik šitoks šviesos kelias gali būti iš tokio
prislėgto lapkričio, o tas kelias ir žinojimas visada yra! Svarbu žinoti, kad
ir kas benutiks, viskas yra ir bus gerai su manimi, viskas yra ir bus su manimi
tik gerai, aš esu pasiruošęs čia ir dabar būti laimingas, nes tai yra mano
apsisprendimas.
Žinau, skamba kaip eilinis koučerio algoritminis
tekstas, bet tai veikia tik tada, kai nemąstai, o jauti!
Maištinga Siela



