2013 m. rugpjūčio 5 d., pirmadienis

Filmas: "Miestas, kaimas, upė" / "Stand, Land, Fluss" / "Harvest"
Sveiki, kino mėgėjai,

LGBT filmų „Kitoks kinas“ festivalyje taip pat teko pamatyti vokiečių dramą, pastatytą vengrų kilmės režisieriaus Benjamin Cantu „Miestas, kaimas, upė“ (Standt Land Fluss) (2011). Na, tai pakankamai „lietuviška“ drama, kadangi mes visi esame pratę (bent jau dagelis) prie lietuviškos gamtos ir žemės ūkio, esame daugiau ar mažiau su tuo susidūrę. Gal netipinė terpė vystytis homoseksualiems santykiams yra ūkis, esame pratę regėti miesto aplinką, kai pasakojama apie šiuos dalykus. Režisierius tikriausiai nesuklydo pasirinkdamas ne intelektualius vunderkindus, o paprastus, į žemės ūkio mokyklą įstojusius jaunuolius, kurie nelabai žino, ko nori iš gyveno ir bando gyventi tik šia diena ir tvertis darbą. 

Būtent tokioje aplinkoje susitinka du jaunuoliai, kurie nežino, kas jie tokie ir kartu bando pasislėpti savo tylėjimuose, vaikydami mintis apie merginas ir įsigilindami į darbą, kuris nelabai jiems gal ir tinka bei patinka. Užsimezgusi vyrukų draugystė netrunka greitai peraugti į aistrą, tačiau ji tokia vienkryptė ir vienadienė, visai kaip upė, ir nežinia, kuria linkme ji patrauks. 

Pirmoji filmo pusė pernelyg koncentruota į išore t.y. ūkio darbus, todėl perdėm monotoniška ir, rodos, iki užuomazgos mums eiti ir eiti. Iš esmės įdomiausios buvo tos minutės, kol personažai vienas kitą palies, pralauždami savo tabu lukštą, o visa kita, kaip ir galėjome numanyti, vystėsi pakankamai melodramatiškai ir nuspėjamai. 

Nepasakyčiau, kad filmas stiprus, tačiau jis neša idėją ir žinią, turi ką papasakoti t.y. tikriausiai jo stiprioji pusė, o žvelgiant į meninę pusę, filmas skurdokas, riboto biudžeto, neturintis didelės perspektyvos, o jame vaizduojami santykiai jau yra ne kartą analizuoti ir vis kitaip perteikti kine, tačiau kaip šviečiamasis kinas ir žvilgsnis į LGBT pasaulį, jo socialinius sluoksnius ir įvairovę gali kai kam pažadinti visai kitokį požiūrį į gyvenimą, tačiau dažniausiai tokie žmonės tokio kino, deja, nežiūri.

Mano įvertinimas: 7/10
IMDb: 6.7Jūsų Maištinga Siela

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą