2013 m. rugpjūčio 5 d., pirmadienis

Filmas: "Mano Afrika" / "Out of Africa"Sveiki, kino mėgėjai,

Filmas „Mano Afrika“ (Out of Africa) (1985) buvo regėtas kažkada vaikystėje, tą supratau, kai įpusėjau žiūrėti juostą, tačiau, deja, iš tų laikų neprisiminiau nei paties filmo, nei pavadinimo, o tuo labiau aktorių. „Mano Afrika“ – tai biografinė drama, kuri sulaukė net 11 nominacijų į „Oskarus“ ir gavo iš jų net 7! Išties stulbinamas filmo pasiekimas, kuris turėtų stebinti iki šiol. Ir stebina, manyčiau. Tiesą sakant, šio filmo nebūčiau žiūrėjęs, tik susizgribau, kad dariau filmų pavasarines peržiūras su Meryl Streep (kurių dar nebuvau matęs) ir pastebėjau, kad buvau praleidęs šią juostą. Suskubau ištaisyti šią klaidą.

Ir pagaliau pamačiau. Tikėjausi kažko tokio, kaip čia pasakius, neromantiško, tikėjausi labiau chaoso, sunkumų, nors jų buvo – moters, atvykusios į laukinį kraštą, išbandymų, tačiau tie meilės-seilės santykiai tapo tokie nuspėjami, tokie lipšnūs, kad filmas topo tarsi „Santa Barbara“, beliko laukti, kaip čia ir kada viskas išsispręs. Žinoma, aktorių vaidyba gera, bet personažai tikrai nežavėjo, jie man pasirodė kažkokie nusaldinti, toli nuo realybės, o juk filmas biografinis! Kur ašaros, dulkės ir kančios? Netgi finalinis gaisras ir tas toks blyškiai pavaizduotas, tad norėjosi, jog pustrečios valandos drama eitų kuo greičiau į pabaigą. Nepasakyčiau, kad tai gana stiprus Meryl Streep vaidmuo, jis vidutinis, nestebino nei režisūra, nei kiti dalykai, viskas, mano akimis, pasiliko vidutinės dramos rėmuose, todėl kilo natūralus klausimas, - o kam šitiek apdovanojimų? Kaip R. Zemkauskas yra pasakęs, ne visada akademijos įvertinimai atitinka realybę.

Jeigu tikitės aistringos ir itin egzotiškos Afrikos gamtos, čionykščių agresyvių čiabiuvių – jų gausite, tačiau viskas išdirbta labai atsargiai ir neefektingai. Tai vienas iš tų pliusų, kad filmuota Afrikoje, tačiau kur kita ta filmo gerovė, aš nelabai ir teįžvelgiau. Nepaisant visko, tai meilės istorija, keista, įdomi savo finaliniais sprendiniais, bet, mano galva, yra kur kas geresnių filmų su Meryl Streep. O šis epinis pasakojimas tiks vidutiniam žiūrovui, kuris pasitenkina serialo medžiaga, kuri sutelpa į pustrečios valandos juostą.

Mano įvertinimas: 6/10
IMDb: 7.2


Jūsų Maištinga Siela

1 komentaras:

  1. My wish right now is that God should continue to bless Dr Emu for his good works towards the life of those people who are heart broken. My name is Michael DeBruin and I am from the USA, it's been a while since my lover's attitude changed from being the caring type she has been to me, but later turned out not to be caring at all. But not long, I later discovered that my lover was having an affair with someone else. and also she told me she doesn't need me after all we pass through then a friend told me about a spell caster. that with the spell I will get back my woman, I took his cell number then called him and also what's-app him which he reply to me and I did some sacrifices to the spell man and he bought the items for me which he used for the sacrifices and later called me that before 48 hours my love will come back to me and now we are more in love with each other than ever. you can reach him on WhatsApp +2347012841542 or reach him via mail ; emutemple@gmail.com , my lover returned back and broke up with the other guy she was having a relationship with... Thank you Dr Emu.

    Https://emutemple.wordpress.com/

    Https://web.facebook.com/Emu-Temple-104891335203341

    AtsakytiPanaikinti