2013 m. rugpjūčio 8 d., ketvirtadienis

Filmas: "Užuojauta keršto poniai" / "Lady Vengeance"
Sveiki, kinomanai,

Pietų Korėjos režisierius Chan – wook Park tikriausiai dagelį stebina savo kuriamu kinu ir primena, kad Pietų Korėjos kinas nėra vien tik Ki-duk Kim vardo štampas. Pamačiau paskutinę trilogijos apie kerštą dalį „Užuojauta keršto poniai“ (Lady Vangeance) (2005). Po filmo „Stokeriai“, kuris man be galo patiko, nutariau neuždaryti šiam režisieriui durų ir pažiūrėti ankstesnius darbus, kas žino, gal kada visai įdomiai sužiūrėsiu ir jo trilogijos antrąją dalį, kuri vadinasi „Senis“ (Oldboy) (2003) ir yra pripažinta geriausia režisieriaus juosta, nors man asmeniškai trūko kantrybė po 40 minučių kankynės. Šią trilogiją jungia tik bendra tema, todėl jos dalis galima žiūrėti kaip visiškai atskirus kūrinius.

„Užuojauta keršto poniai“ man priminė, kad esu išsiilgęs rytų kino, kuris retsykiais gan grubus, bet visada savitas, įmantrus, kitoniškas. Pietų Korėjos kinas yra tikrai gyvas, cirkuliuojantis ir vienas įdomiausių rytų kino geizerių! Ši juosta, nors ir truputį kruvina, atmiežta trupučio kraujo, visgi yra gera, puiki ir vykusi, tą pripažįsta ir kino kritikai. Pasakojimas apie 12 metų nekaltai atsidėjusią naivią merginą ir jos kerštą po daugel metų išties stebina savo kontrastiniais lipdiniais, kuriuos ypatingai galėjome matyti filme „Stokeriai“, mistiniai dalykai apjungiami su pasakomis, kerštas su švelnumu, smurtas su grožiu ir visą filmą lydi prieštaringi vaizdiniai, tačiau jie nėra tokie kontrastingi, kokie galbūt buvo „Stokeriuose“.

Išties labai patiko ir korėjiečių aktorių pasirodymas, ypatingai kerštaujančios gražiosios ledi pasirodymas, gaila, kad aktorė toliau nebedraugauja su kinu ir tai tebuvo jos vienadienis pasirodymas didžiajame kine. Tamsiai stilingas, gal šiek tiek tarantiniškas kinas, kuris, manau, daugeliui turėtų tikti ir patikti. Čia esama daugiau rimties ir rytietiškas, man sunkiai suvokiamas humoras, čia tik prasiveržia suprantamu šypsniu. Keista žiūrėti tokį filmą, nes nežinai, kaip reaguoti į personažą, viskas sudėliota taip, kad tu negali nei nuteisi, nei pateisinsi kerštaujančios ponios. Angeliško grožio moteris savyje nešiojanti tiek pykčio man šiek tiek asocijavosi su Q. Tarantino „Nužudyti Bilą“ kerštaujančios nuotakos persona, tačiau kartu tai labai skirtingi filmai. Žinoma, labai patiko, taip patiko, kad manau, jog vieną dieną tikrai grįšiu prie „Senio“ ir pabandysiu jį užkariauti visai kitu žvilgsniu. Rekomenduoju rytų kino gerbėjams, stilingo smurto ir keisto kino mėgėjams.


Mano įvertinimas: 9/10
Kritikų vidurkis: 75/100
IMDb: 7.7


Jūsų Maištinga Siela

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą