2013 m. rugpjūčio 18 d., sekmadienis

Filmas: "Popiežius Borgia" / "Popiežius Bordžija" / "Los Borgia"
Sveiki, kino gerbėjai,

Iš tikrųjų ispanų kinas mane ir vėl pribloškė – filmas „Popiežius Borgia“ (Los Borgia) (2006) smogė visu savo galingumu į smegenis ir širdį. Istorinis filmas apie vieną kontraversiškiausių popiežių Renesanso epochos laikotarpiu, kai menėse vykdavo atviros orgijos ir tuo pačiu metu aptarinėjami valdymo reikalai. Ypatingas žvilgsnis į Bažnyčios tamsiosios istorijos vingius, kuriuos ši organizacija yra linkusi gėdytis ir mažai prisiminti. Kryžiaus žygiai ir sustiprėjusios inkvizicijos išties neglostė tuokart žmonių, bet didžiausias dėmesys šįkart sutelktas į Bordžijos šeimą ir lyg per didinamąjį stiklą rodoma, kas ir kaip daugiau ar mažiau vyko. Tai išties drąsu, jei prisiminsime, kad filmai apie popiežius dažniausiai būna šiek tiek iš šalies, sudievinant jų valdžią.

Tais laikais Vatikanas ir popiežius nebuvo atsietas nuo politikos ir tai suprato visa liaudis kaip savaime suprantamą dalyką, tik mums dabar atrodo, jog Vatikanas tik iš tolo apsimetė šventu ir nepolitizuotu, - nė velnio. Popiežius tik iš toli atrodė kaip tikras Dievas, bet iš arti, rūmams, menėms ir raštininkams jis buvo paprastas mirtingas, kurį netrukus turėtų pakeisti kitas popiežius. Įdomūs istoriniai potėpiai, politiniai dalykai, stulbinamas Bordžijo šeimos valdymas ir iškėlimas turėjo nepaprastai daug padarinių ne tik pačiai šeimai, bet ir visos Italijos raidai. Kas žino, jei Bordžijoms būtų pasisekę, gal šiandien Europa ir pasaulis atrodytų kiek kitaip, juk visgi kūrėsi nauja ir pavojinga dinastija, tik laimei, kad ji per didelį norą daug aprėpti ir naikinti, žlugo.

Nepaprastai išvystytas ir daugiasluoksnis požiūris, apimtas pietietiškos aistros, karų ir kraujo, meilės ir neapykantos, baimės ir narsumo. Prieš tai matytas danų filmas „Karališkasis romanas“, dėl kurio čia tiek daug kas leipo, tegali nusilenkti šiam sodriam filmui, jis, mano galva, kur kas vertesnis ir geresnis, tik gaila, kad tiek mažai žinomas ir nepareklamuotas. Keturių „Gojos“ nominacijų sulaukęs prabangus filmas apie sudėtingus laikus neturėtų praeiti taip sausai pro šalį, filmas, apie kurį vertą diskutuoti. O ką jau bekalbėti apie ispanų aktorių kolektyvą – visi žavūs, daugelis aktorių mano jau žinomų, ypatingai džiaugiuosi Llius Homaru, kuris sukūrė popiežiaus vaidmenį, išties labai įtaigus aktorius, dažnai sutinkamas ispanų gerose juostose, taip pat džiaugiuosi Paz Vega, Angela Molina. Nauji veidai ir atradimai – Sergio Peris–Mencheta ir Maria Velverde. 2011 metais amerikiečiai ėmė kurti serialą „Bordžijos“, kurios pasakoja šios šeimos istoriją, bet rekomenduoju pirma pažiūrėti šį filmą. Tikrai vertas ir laiko, ir žvilgsnio.

Mano įvertinimas: 9.5/10
IMDb: 6.2


Jūsų Maištinga Siela

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą