2013 m. rugpjūčio 18 d., sekmadienis

Filmas: "Monstrų universitetas" / "Monsters University"
Sveiki, kinomanai,

Šiandien noriu grįžti prie animacinių filmų ir pakomentuoti neseniai matytą juostą „Monstrų universitetas“ (Monsters University) (2013), kuris netrukus turėtų pasirodyti ir Lietuvos kino teatruose. Kartais taip nutinka, kad filmą pamatau greičiau, nei jis spėja ateiti į teatrus.

Žinoma, animaciniams filmams esu visada daugiau ar mažiau palankus, nes jų kasmet pasirodo ne vienas ir ne du, kurie verti nykščio į viršų. „Monstrų universitetas“ be jokios abejonės yra vienas iš tų animacinių filmų, kuriuos giriu ne tik aš, bet ir žiūrovai bei kino kritikai. Puikios grafikos filmas šįkart pasirenka kaip personažus baubus, suteikdami jiems žmogiškąsias „dvasias“ ir žaidžia žmogaus pasitikėjimo ir prigimties klausimais. „Viskas yra pasiekiama, jeigu to labai nori“ – tokia šio pagrindinė filmo idėja. Mažieji ir didieji monstriukai renkasi universitetą, po kurio svajoja būti Gąsdintojais. Tarp jų atsiranda mažas žalias žmogeliukas, kuris nė iš tolo neprimena baisaus monstro, veikiau kokį marsietį iš vitaminų reklamos, bet jo dvasia nepalaužiama, todėl jis tvirtai pasiryžęs pasiekti savo, todėl studijuojant jam nutinka begalės keisčiausių dalykų, sakytum, kai kurie dalykai vos ne „Amerikietiško pyrago“ adaptuota versija vaikams.

Juokauju, čia nešvankybių tikrai neišvysite. Banalu, bet net šiek tiek susigraudinau, kai monstriukui galiausiai pavyko perlipti per save, kas po to paaiškėja, jog buvo netiesa. Paprastas, bet ne primityvus pasakojimas, kuris galbūt ir jums leis nubraukti ašarą, o kad animaciniams bjauriems herojams suteikiamos „širdys“ ir tai darosi populiaru, mes metėme neseniai pasirodžiusioje animacinėje juostoje „Ralfas griovėjas“. Destruktyvūs baubai vis dažniau ir dažniau paverčiami simpatingais herojais. Gal tai ir nėra blogai, bet kokiu atveju, manau, daugeliui šiuolaikinio amerikietiško animacijos gerbėjų šis filmas turėtų patikti.

Mano įvertinimas: 8.5/10
Kritikų vidurkis: 65/100
IMDb: 7.4


Jūsų Maištinga Siela

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą