Rodomi pranešimai su žymėmis Hugh Dancy. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Hugh Dancy. Rodyti visus pranešimus

2020 m. vasario 17 d., pirmadienis

Filmas: "Vėlyvas vakaras" / "Late Night"


Sveiki,

Kaip pasiilgau komedijų! Tiesiog gero juoko ir tonuso kine, kai galima be priežasties juoktis. Kuo toliau gyvenu, tuo labiau pradedu vertinti šį žanrą kaip gydomojo poveikio turintį kiną. Aišku, reiktų truputį susirūpinti turiniu, kad nesuplokštėtum kaip plekšnė, tačiau tai nutinka gana retai, nes komedija retas svečias. Paskutinįkart tikriausiai gerą komediją mačiau suomių filmą „Aurora“ (2019) Scanoramos festivalyje. Panašius gerus ir pozityvius jausmus sukėlė filmas „Vėlyvas vakaras“ (angl. Late Night) (2019), kurioje pasakojama apie TV šou vedėjos televizinės karjeros saulėlydį...

Iš tikrųjų siužetiškai filmas nėra įmantrus, jis remiasi klasikine Holivudine proporcija: populiarioje įmonėje įsidarbina kompetencijų neturinti darbuotoja, kuri dėl savo vidinės charizmos ir netakto pridaro iš pradžių sau bėdos, o vėliau išsprendžia visas problemas. Taip, filmas turi viską, ką turi visos „Bjauriojo ančiuko“, bjaurios asistentės istorijos. Kitą vertus, filmas labai priminė kultinę knygos ekranizaciją „Ir velnias dėvi Pradą“ (2006), kuriame Meryl Streep atliko gana analogišką Emmos Thompson vaidmenį – šiurkščios, savimi susirūpinusios ir su kitais prastais besielgiančios galingos moters tipažą. Antra vertus, Karetinos vaidmenį atlikusi E. Thompson kur kas atviresnė ir gyvesnė, kadangi ji siužetiškai gniuždoma, išaiškėja jos meilės romanai, jos netgi šiek tiek gaila...

Auksiniam gaubliui už šį vaidmenį nominuota Emma Thompson yra vienas iš tų rodiklių, kada gana vidutiniškoje ir kiek pabodusioje „ofisinio“ stiliaus komedijoje veikėjas gali „pražysti“ gyviau: kiek charizmatiškai perspaustas, tačiau būtent dėl to šarmingumo ir įdomus žiūrovui. Jau nekalbėsiu apie pozityvų filmo tonusą, apie tų juokelių efektingumą, nes šįkart esu dėl komedijos bado savo gyvenime itin šališkas, tačiau, kiek kalbėjau su pažįstamais, jiems ši komedija irgi žiūrėjosi gana neblogai. Žinoma, ne šedevras, bet tikrai ne prasčiausias reikalas kine.

Mano įvertinimas: 7.5/10
Kritikų vidurkis: 70/100
IMDb:6.5


Jūsų Maištinga Siela

2018 m. vasario 17 d., šeštadienis

Filmas: "Paslaptis iš praeities" / "Vakaras" / "Evening"


Sveiki,

Vengrų režisierė Lajos Koltai ėmėsi antrojo ilgametražio savo darbo su vienais ryškiausių komercinio kino aktorių pasaulyje ir nufilmavo filmą „Vakaras“, kaip kur dar verčiama kaip „Paslaptis iš praeities“ (angl. Evening) (2007), kuris, DIEVE TU MANO, yra absoliuti romantinė meilės istorija.
Jeigu ne stulbinantis aktorių kraitis šiame filme, pamaniau, kad tokio filmo tikriausiai niekada nė nebūčiau žiūrėjęs. Pradėjęs žiūrėti visgi pamaniau: gal ir nesuklydau, nes filmas lyg ir primena mano labai mėgiamą šeimos istoriją „Šeimos albumas: rugpjūtis“, tačiau kuo toliau ėjo filmas, tuo labiau jutau, kaip jis skysta, o kartu su juo ir mano jausmai atbunka.

Manau, kalta dėl visko paviršutiniška režisūra ir apskritai nevykusiai perteikta mintis. Merdinti senolė lovoje grįžta atminties keliais į savo praeitį ir prisimena pirmosios tikrosios meilės skonį ir kvapą. Kur tai mačiau? Kur tai skaičiau? Kad nuobodu, nieko nepadarysi, tačiau tas siaubingas nusaldinimas, absoliučiai nukenksmina net pikčiausią žiūrovą – iš vienos pusės romantinių filmų gerbėjai turėtų tiesiog ryti tokį filmą, tačiau jis absoliučiai tuščiaviduris ir klišinis. Vien istorijos idėja siaubinga – lyg „Angelai Amerikoje“ personažai pasakotų iš merdinčiosios pozicijos apie tai, kaip ji su kavalieriumi pavadino žvaigždes moters vardu. Nugyventas gyvenimas, o lemtinga vasara atrodo svarbesnė už bet kokį likusią gyvenimo atkarpą – nė velnio neįtikina. Filmas karkasinis, teatrinis, pilnas netikrumo ir tipažinių charakterių bei sukonstruotų dirbtinių scenų.

Nepaisant visko, manau, filmas daugeliui komercinio kino žiūrovui tiks ir patiks. Nesu tokių nusladintų filmų mėgėjas, viskas atrodė pernelyg banalu, netikra ir net bandydamas šiame filme įžvelgti privalumus, sunkiai be aktorių pavardžių jų randu. Filmas kokiai Valentino dienai, kai nelabai į jį ir žiūrima.

Mano įvertinimas: 5.5/10
Kritikų vidurkis: 45/100
IMDb: 6.8


Jūsų Maištinga Siela

2015 m. rugsėjo 8 d., antradienis

Serialas: "Hanibalas" / "Hannibal" (1 sezonas, pirmojo sezono apžvalga)




Sveiki, skaitytojai,

Paskutiniu metu mano susidomėjimas serialas tikriausiai tapo neatsitiktinis, kadangi per paskutiniuosius 5-6 metus serialų lygis ir kokybė labai pakito. Vis daugiau garsių režisierių imasi TV serialų projektų ir vis daugiau garsių kino aktorių išbando savo jėgas vis sudėtingėjančiuose serialų vaidmenyse. Viena iš tų priežasčių yra ta, kuri, sakyčiau, labai padėjo pasiekti kokybės rodiklį, kad sumažėjo serijų skaičius. Jeigu per vieną sezoną anksčiau laikyto gero serialo sukurdavo 22-23 serijas, tai dabar dažniausiai gero ir kokybiško serialo sezonas apsiriboja vos 12-13 serijų ir tai leidžia labai daug ką sutaupyti. Visų pirma nesijaučia scenarijaus tempimo, idėjų stokos, o ir pavyksta sukurti nenutrūkstančią intrigą ir vienas iš tokių serialų tapo „Hanibalas“ (angl. Hannibal), kurio tris sezonus transliavo ir kūrimą rėmė televizijos kanalas NBC. Šiandien trumpai ir glaustai išsakysiu savo emocijas ir įspūdžius po pirmojo sezono peržiūros.

Tiesa, visai neseniai, prieš porą savaičių, mus pasiekė žinia, kad NBC nusprendė nutraukti „Hanibalo“ rėmimą ir serialas nebebuvo pratęstas ketvirtam sezonui. Tiesą sakant, mane kiek nustebino to priežastis – maži reitingai. Pasirodo, paskutinį sezoną žiūrėjo viso labo per 1 milijoną nuolatinių žiūrovų. Ir tai suprantama, nes tokiai kanalų milžinei tikrai neapsimoka kurti serialo komerciškai. Visgi pasidomėjus ištiko irgi šokas, kad serialo reitingams augti trukdė ir pats kanalas, nugrūdęs serialo rodymo laiką į gana nepatogias pozicijas – kiekvienas sezonas turėjo nereguliarų transliacijos laiką, buvo rodomas tai ketvirtadieniais, tai šeštadieniais... Na, bet ne apie tai, o apie tai, kaip serialo kūrėjams pavyko sukurti gerą ir puikų detektyvinį kūrinį, nepritraukiant žiūrovų ir negaunant šlovės.

Serialo režisierius Bryan Fuller, prieš pradėdamas režisuoti „Hanibalą“, turėjo ne menkos patirties, kadangi buvo jau prisidėjęs prie daugelio gana sėkmingų ir kritikų pripažintų TV serialų projektų. Jam teko rašyti scenarijų serialui „Herojai“, režisuoti tokius serialus kaip „Dead like me“, „Wonderfalls“ ir kt. Įdomu tai, kad serialo kokybę iškart pripažino kritikai, nors pats serialas niekada pagal reitingus neblizgėjo. Pagal vidurkį populiariausias visgi ir buvo pirmasis „Hanibalo“ sezonas, pritraukęs vidutiniškai 2,90 milijonų žiūrovų, vėliau populiarumas slopo ir kanalas nusimetė naštą.

Kiek žinau, Lietuvoje serialas tarp užkietėjusių kinomanų turi itin gerų atsiliepimų – nuolat juos aptinku įvairiuose asmeniniuose tinklaraščiuose, todėl magėjo užmesti akį ir net nesitikėjau, kad šitaip įtrauks. Kol kas neskubu žiūrėti antrojo sezono, gal norisi padaryti kažkokią pertrauką, atsikvėpti, susitelkti į kokį nors kitą serialą, tačiau neatmetu galimybės, jog greitu metu „kibsiu“ ir į antrą sezoną. Na, o pirmasis sezonas išties man patiko, mane pagavo jausmas, kad žiūriu itin gerai surėdytą serialą jau po dviejų serijų peržiūros. Pirmosiomis vis dar dvejojau, kažkaip pagrindiniai veikėjai dar nebuvo „prijaukinti“ ir įtartinas atrodė autistinių (pagal scenarijų) turintis Vilo personažas, kuris nė iš tolo neatrodė toks. Vėliau viskas įsityvuliavo ir tapo natūralu stebėti tas scenas, kai daktaras Hanibalas savo draugus vaišina žmogiena, tarsi vėlei žiūrėčiau „Raudonąjį drakoną“ su Anthony Hopkinsu. 


Pagrindiniai serialo herojai. 



Vienas labiausiai intriguojančių dalykų seriale yra detektyvinės mįslės ir taip, kaip „paskerdžiamos“ aukos. Kai kurios labai chaotiškai, o kai kurios taip „elegantiškai“ ir intelektualiai, kad tiesiog pagalvoji, iš kur scenaristai sėmėsi tiek idėjų. 



Ebigailės personažas buvo išties įdomus, nes per jį skleidėsi įdomios paties Hanibalo problemos – savotiškas šeimos ilgesys, platoniškos tėvystės instinkto apraiškos...


Amžinai sutrikęs Vilas...

Serialas iškart pateikia savo atmosferą ir rafinuotą, smarkiai apgalvotą scenografiją, nes kiekviena scena dvelkia elegancija, tarsi į įprastus detektyvinio serialo rėmus būtų priteisto gerai užsilaikiusio rūsyje vyno. Scenos labai gražiai nufilmuotos, o netrukus paaiškėja, kad ne tik kokybiškas montažas, bet ir intriguojantis bei įtraukiantis scenarijus, o ką jau sakyti apie aktorių kolektyvą. Gana keista (nors ir visai ne keista), kad pagrindinis veikėjas visgi ne žmogėdra, o specialusis detektyvas Vilas, kuris, tiesą sakant, man pasirodė iš visų personažų sudėtingiausias. Šį personažą sukūrė aktorius Hugh Dancy, kuris anksčiau nebuvo sukūręs itin įspūdingų ir sudėtingų vaidmenų – šis jo charakteris išties įspūdingas, reikalaujantis susitelkimo ir nemažai psichoanalizės. Ir visgi per trylika serijų buvo atvejų (ir gan nemažai), kai tiesiog jis mane „užknisdavo“. Taip, kaip Hanibalas juo manipuliavo, kaip priiminėdavo į seansus, vaišino mėsos patiekalais ir ignoravo smegenų žievės uždegimą, buvo išties išmėginimas kantrybės pačiam žiūrovui, kai iš kitos pusės Vilas buvo tas toliaregis, kuris intuityviai nujausdavo žudikų įvykdytus nusikaltimus ir motyvus. Vis labiau degančios smegenys, haliucinacijos ir nuo pat pradžių visur slankiojantis simbolinis briedis irgi kuria savotišką Vilo pajautos ir suvokimo pasaulį, tokį suskilusį, pažeistą, pilną mistikos, netikrumo ir vienatvės.

Pirmajame sezone lyg ir mezgasi kažkas panašaus į intymius neapibrėžtus santykius tarp Vilo ir daktarės Alanos, tačiau dėl profesinių sumetimų abu sąmoningai vienas nuo kito bėga – netgi primena Malderio ir Skali iš „X failų“ santykių užuominų. Tikriausiai prie to serialų kūrėjai grįš kituose sezonuose. Na, o Vilo opozicija daktaras Hanibalas tampa lyg vaikščiojantis „vaiduoklis“, nesuprantu, kaip kiti personažai taip besąlygiškai juo pasitiki. Aišku, jo ramybė ir užtikrintumas, jausmų valdymas ir palanki daktaro pozicija leidžia užlaidyti pėdas. Šis vaidmuo buvo patikėtas danų kilmės aktoriui Mads Mikkelsen – talentingam ir pripažintam aktoriui. Teko matyti jo garsius vaidmenis europietiškuose filmuose, ypač galiu išskirti jo vaidmenį filme „Medžiotojas“ (The Hunt) (2012), už kurį jis pelnė nemažai apdovanojimų. Savotiškas jo stotas ir laikysena labai tiko šiam vaidmeniui. Apskritai keista, kaip toks šiurpus monstras seriale lyg ir turi kitą pusę – eleganciją, gurmanišką skonį maistui ir muzikai, gerai išmano save ir aplinkinius, o serialo kūrėjai taip pirmajame sezone beveik ir neleido jam susikruvinti, visos detektyvinės kraujo scenos tenka pačiam Vilui, kuris grįžta į nusikaltimo vietas ir jas savaip interpretuodamas ir analizuodamas išgyvena, o Hanibalo „švarumas“ serialo kadruose išlieka lyg vanduo nuo žąsies plunksnų.

Įdomios pasirodė ir antraeiliai svarbūs personažai. Kancey Rohl suvaidino gana įdomiai Ebigailės vaidmenį, deja, jai kituose sezonuose nebus lemta pasirodyti. Labai džiaugiuosi seriale atradęs ir „X failų“ mega žvaigždę Gillian Anderson, kuri tapo Hanibalo psichoanalitike ir gal net savotiška padėjėja. Laurence Fishburne ir Caroline Dhavernas taip pat atliko įsimintinus ir svarbius vaidmenis tiek savo karjeroje, tiek serialo kontekste.

Apskritai galiu pasakyti, kad mėgavausi detektyvinėmis istorijomis, mėgavausi aktorių kuriamais personažais, mistikos elementais, intriga, bet bene labiausiai – puikiu ir skoningai parengtu montažu. Tai tikrai puikiai paruoštas, neužtęstas ir savotiškai, netgi pasakysiu, gurmanams skirtas serialas, kuris buvo sėkmingas visomis prasmėmis, išskyrus komerciškai.


Jūsų Maištinga Siela