Rodomi pranešimai su žymėmis William Baldwin. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis William Baldwin. Rodyti visus pranešimus

2016 m. kovo 29 d., antradienis

Filmas: "Besivaikantys mirtį" / "Flatliners"




Sveiki, 

Būna visai neblogų dešimto dešimtmečio perliukų filmų, kurie pas mane „ateina“ dėl aktorių, kažkaip norisi susigrąžinti Julia Roberts į ekranus, nes paskutiniai šarmingi vaidmenys man labai patikę, tačiau kuo jaunesnė ji kine, tuo man ji atrodo banalesnė, galgi net ne ji, o vaidmenys ir filmai. Štai vienas mistinis fantastinis filmas su siaubo elementais „Besivaikantys mirtį“ (angl. Flatliners) (1990) lyg ir turėjo visus šansus mane nustebinti, tačiau žiūrėjau filmą gana sunkiai, net su mintimi, kad esu vaikystėje „lūžinėdamas“ mamytės lovelėje matęs, kaip koks deja vu.

Išties filmas turi ir gerų ketinimų bei idėjų – sužadinti žiūrovo fantaziją, priversti jį pasijausti arčiau mirties ir perteikti sapno mistines transcendentinės erdvės pojūčius. Gerai, viskas lyg ir gerai, tačiau vis galvojau: Dieve, tu mano, pulkelis puikiausių studentų, su protingomis galvomis, atsidavę medicinai, skrodžia lavonus ir šitaip su mirtimi ima žaisti kaip koks gatvės vaikų būrys laiptinėje su adata besikviečiantis dvasias. Kur jų galvos, žaidžiant su savo gyvybėmis? Na, gerai, J. Robers herojė norėjo pasimatyti su giminaičiais, tačiau kiti? Toks jausmas, kad visai nevertinama gyvybė. O dialogai? Kažkokie neįtikinantys, struktūruoti ir nuspėjami veiksmai, pritrūko man gyvumo, kažkokio neperdėto vientiso nusibodusio formato. Su tekstais režisierius galėjo padirbėti kur kas labiau.

Kas labiausiai visame šiame filme patiko, tai tikriausiai tos veikėjų patirtys, gražiai ir estetiškai perteiktos ribos tarp gyvenimo ir mirties, noras atpirkti ir suvesti sąskaitas su sąžine ir žmonėmis – gal kiek vėlgi didaktiškai visa tai atrodo, lyg ir teatrališkai, bet visumoje visai neblogai. Kai kada pavykdavo pasiekti tos puikios kine jau nebesamos dešimto dešimtmečio kino žiūros rakurso, savotiško stiliaus, o kai kada tiesiog dėl nuspėjamumo praplaukdavo kaip padėklas su prastu užkandžiu ir nelikdavo jokios dvasios.

Šiaip filmas „pusėtinas“. Mano akimis, yra kur kas geresnių kūrinių, bet turiu visai neblogą nuojautą, kad neišrankiam žiūrovui ir mylintiems Julia Roberts, ar kokį kitą iš šio filmo aktorių, visgi patiks.

Mano įvertinimas: 5/10
IMDb: 6.5


Jūsų Maištingi Siela

2012 m. rugpjūčio 1 d., trečiadienis

Filmas: "Kalmaras ir banginis" / "The Squid and the Whake"


Sveiki visi,

Šiandien noriu trumpai pakomentuoti kino filmą „Kalmaras ir banginis“ (The Squid and the Whale) (2005 m.). Visai netikėtai nusprendžiau pažiūrėti šią amerikiečių dramą, kažkaip netikėtai pasiilgęs Lauros Linney. Po „Savadžių šeimos“ ir „Mistinės upės“ kažkaip vėl norėjosi išvysti jos puikius skruostikaulius ir, sakau, pažiūrėsiu šį filmą tokiu keistu pavadinimu. Šiaip kaip visada nieko per daug nesigilindamas pasakysiu, kad filmas man visai skaniai susivalgė. Gyvenimiškas dramatizmas su šlakeliu humoru – apie dvidešimt metų nugyvenusi pora nusprendžia, kad nebereikia nieko apgaudinėti ir laikas skirtis. Tai pasakojimas apie intelektualią šeimą, tąsomus vaikus ir jų gyvenimus, vyro ir žmonos santykius, santykius tarp brolių, tarp motinos ir sūnaus – žodžiu, varijuojama įvairiomis simpatijos ir antipatijos kombinacijomis.

Nepasakyčiau, kad filmas labai kažkuo ypatingas, kažkuo išskirtinis ir kad verta jį nedelsiant pažiūrėti. Nemanau, kad nedaug ką prarasite jo ir nepamatę, tačiau filme yra ir puikių momentų, bet gal man asmeniškai jau perdėm nuvalkiotos temos – skyrybos ir jų padariniai, atrodė sausokas. Ištransliuota paprastai, be jokių didelių kitoniškumo, tradicinis pasakojimo būdas, šiek tiek suholivudinti kai kurie niuansai pritraukia filmą prie vidutinės (su pliusu) dramos. Manau, praleisite puikiai laiką besimėgaudami aktoriais, tarp kurių visai netikėtai švystelėjo ir Anna Paquin iš „Tikrojo kraujo“ dar tokia visai jaunutė, bet žavi. Pagyvenusių vyro ir moters pagundos, mėginimas kibti į gyvenimą po santuokos griūties, dalytis vaikais ir atsakomybe – nei daugiau, nei mažiau iš šio filmo ir nereikalaukite. Pusiau lengvam vakarui, manau, sužiūrėsite pakankamai neblogą filmą. 

Mano įvertinimas: 7.5/10
Kritikų vidurkis: 82/100
IMDb: 7.4


Jūsų Maištinga Siela