Rodomi pranešimai su žymėmis Natasha Lyonne. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Natasha Lyonne. Rodyti visus pranešimus

2025 m. rugsėjo 1 d., pirmadienis

Filmas: "Blogiukai 2" / "The Bad Guys 2"

 

Sveiki,

 

Šiaip esu animacinių filmų visai šeimai mėgėjas. 2022 metais pasirodęs Pierre Perifel sukurtas filmas „Blogiukai“ buvo linksmas, šmaikštus, dinamiškas ir nuotaikingas. Anuomet beveik neabejojau, kad filmas, kaip dažnai tokiems ir nutinka, susilauks tęsinio. Ir tęsinys atkeliavo į kino sales pavadinimu „Blogiukai 2“ (angl. The Bad Guys 2) (2025), kurį vėlgi režisavo tas pats režisierius. Manau, gerai, kad projektas vėl buvo patikėtas Perifel, nes antroji dalis ganėtinai išlaikė nuoseklią kokybę ir tęstinumą.

 

Filmas toliau pasakoja apie tariamai blogiukų gyvenimą po žiurkėno (blogio genijaus) įkalinimo. Gaujos vadeiva vilkas toliau vadovauja įvairioms operacijoms, tačiau integruotis į ramų ir normalų socialinį gyvenimą sužmogintiems gyvūnams sunku, jie netrukus įtraukiami į dar vieną kovą prieš blogį: kažkas vagia ypatingo metalo artefaktus, o vagystės braižas primena pačių blogiukų kažkada darytus variantus. Galiausiai vilkas, piranija, tarantula, ryklys, vilkas, smauglys ir laputaitė gubernatorė atsiduria prieštaringoje situacijoje: jie veikia gėrio labui, tačiau visuomenėje jie pateikiami kaip nusikaltėliai.

 

Filmas komiškai dinamiškai, veiksmo čionai, kaip ir pirmojoje dalyje, tikrai netrūksta. Ar filmas originalus? Tikrai ne. Jis komerciškai tvarkingas, tinka daugmaž visai šeimai, veikėjai elementarūs, suskirstyti į gerus ir blogus, veikia panašus gėrio-blogio principas kaip filmų serijoje „Bjaurusis aš“. Manau, didžiausia šios besiplečiančios frančizės sėkmė yra gero ir blogo žmogaus įvaizdis, tiksliau jo problematika – dažnai visuomenėje, viešojoje erdvėje geri žmonės paverčiami monstrais, o tikrieji monstrai pateikiami kaip altruistai ir itin humaniški žmonės. Tas neatitikimas yra viso filmo cinkelis, varomoji probleminė jėga. Visa kita jau matyta pagal komikso žanro kanonus: viso pasaulio auksą nori susirinkti nauja pašėlusi blogiukų komanda (kam tas auksas, velniai rautų, filme neištransliuojama), tiesiog godumas dėl godumo, paviršutiniška motyvacija. Visgi filme viskas itin elementaru, didelės psichoanalizės pramoginiame žanriniame kine nesitikėkite, tik nuotykių, dinamikos ir amerikietiško humoro kriminaliniame pasakojimo kontekste.

 

Mano įvertinimas: 7/10

Kritikų vidurkis: 64/100

IMDb: 7.1



 

Maištinga Siela

2024 m. lapkričio 5 d., antradienis

Filmas: "Jo trys dukterys" / "His Three Daughters"

 

Sveiki,

 

Garsus amerikiečių režisierius Azazel Jacobs iki šiol man praslysdavo pro akis, tiesą sakant, nemačiau nė vieno jo filmo ar serialo, nors sukūrė jau nemažai ir gana sėkmingų, pavyzdžiui, serialas „Mocartas džiunglėse“ arba „Sorry for Your Loss“, tačiau nemažą kritikų pripažinimą pelnė naujausias jo ilgametražis filmas „Jo trys dukros“ arba "Jo trys dukterys" (angl. His Three Daughters) (2024), kuriam scenarijų parašė pats režisierius. Į filmą jis pasikvietė tris garsias aktores, tokias kaip Elizabeth Olsen, su kuria yra dirbęs ankstesniuose savo projektuose.

 

Filmas jau sufleruoja, jog pasakojama apie tris dukras, t. y. seseris, kurios susitinka po daugel metų tėvui merdint jo paties namuose. Beveik visas filmas nufilmuotas viename bute, kuriame trys itin skirtingos moterys, gyvenimo mėtytos ir vėtytos, laukia, kol tėvas už sienos pagaliau iškeliaus amžinojo poilsio. Ilgi ir plepūs pokalbiai tarp seserų tampa išpažintimis ir neretai įtemptais psichologiniais nuoskaudų išsiliejimais. Vyresnioji Keitė (aktorė Carrie Coon) pasižymi nuožmumu, valdingumu ir reiklumu, matyt, nuo mažens įpratusi būti už viską atsakinga. Jaunesnioji sesuo Kristina (aktorė Elizabeth Olsen) iš gyvenimo beprasmybės ir vėjavaikiškumo išlipusi jauna mamytė, kuri bando susidoroti su motinos vaidmeniu, kylančiais panikos priepuoliais. Kita sesuo – netikroji Reičelė (aktorė Natasha Lyonne) yra toji, kuri niekada nepaliko savo patėvio ir rūpinosi iki paskutiniosios jo gyvenimo dienos. Nors ji rūko žolę, atrodo prislėgta ir nesėkminga, iš kitos pusės ji nestokoja žmogiškumo, nepraeis pro kačiuką gatvėje ir išvis neatitinka kitų seserų lūkesčių, nes atrodo pernelyg apkiautusi. Moterims tenka ne tik reflektuoti tėvo vaidmenį jų asmeniniuose gyvenimuose, bet priimti viena kitos skirtingas gyvenimo patirtis bei filosofiją.

 

Filmas, kaip minėjau, plepus, jis paremtas dialogais ir pokalbiais, susikalbėjimais, susišnibždėjimais ir barniais. Visą filmą galvojau, kad jį būtų nepaprastai lengva realizuoti teatro scenoje ir gana klasikiniu Čechovui būdingu stiliumi, nes kažkuo jis primena ir garsiojo dramaturgo pjesę „Trys seserys“. Trinarė skirtingų pasaulių moterų sandūra išryškina šiuolaikines tėvų ir vaikų santykių problemas, ypač atsakomybės ir rūpesčio problemą. Kol vaikai susikūrę savo šeimas ir išsibarstę po valstijas sunkiai dirba, kad užsidirbtų ir save realizuotų, nebelieka laiko savo seniems tėvams (tos bėdos ir pas mus), todėl kai kas šiame filme pareigą prisiima vien iš erzinančios formaliosios pusės, vien iš ritualinio manieringumo, kad prieš mirtį reikia atsisveikinti su tėvu, nes o ką žmonės pasakys, o iš kitos yra ir tas nostalgiškas, žmogiškasis faktorius, kuris veikėjas iš tikrųjų leidžia prisiminti vaikystę, tėvo atliktą vaidmenį.

 

Filmo pabaiga man nepaprastai jautriai ir literatūriškai suskambėjo, tarsi vėl žiūrėčiau kokį  Florian Zeller šedevrą „Tėvas“ (2021). Vienoje filmo vietoje nuskamba frazė, kad dukros tikrojo tėvo reikšmę gali sužinoti ir suvokti tik tada, kai jis iš tikrųjų numirs. Netekties patirtis viską išgrynina ir sudeda į savo lentynas, nes, kaip sakoma, vaikai, nesvarbu, kiek jiems metų, 15 ar 50, yra vis tiek vaikai, kol gyvas nors vienas iš tėvų. Puiki aktorių vaidyba, labai patiko netikėtas Elizabeth Olsen juslingumas, niekada kine nemačiau jos tokios KITOKIOS, kitos aktorės taip pat perteikė puikiai savo roles. Filmas, kuris paliečia.

 

Mano įvertinimas: 8/10

Kritikų vidurkis: 84/100

IMDb: 7.2

 


Jūsų Maištinga Siela

2019 m. gruodžio 7 d., šeštadienis

Filmas: "Į žvaigždes" / "Ad Astra"


Sveiki,

Kažkada režisierių James Gray Rytis Zemkauskas savo kultinėje laidoje „Snobo naktis“ pavadino kaip „itin minkštu“, kuris geba subtiliai jaudinti. Tąkart jis kalbėjo apie filmą „Tarp dviejų mylimųjų“ (2008). Patiko ir kitas režisieriaus darbas „Kartą Niujorke“ (2013), tad dažniausiai iš kelių filmų šį bei tą apie režisierių jau galima pasakyti, todėl mažų mažiausiai buvo galima tikėtis, kad jis pasuks mokslinės fantastikos keliu ir kurs filmą apie kelionę į Saulės sistemos pakraštį filme „Į žvaigždes“, kurio pavadinimą Lietuvos kino teatruose buvo sumanyta palikti lotyniškai „Ad Astra“ (lotyn. Ad Astra) (2019), kuris, kaip žinia, yra garsiosios sentencijos „Per aspera ad astra“ – per kančias į žvaigždes, paliktas pabaigos posakio fragmentas.

Daugelis iš anonso, mano galva, tikėjosi prabangiai nufilmuoto eilinio aštraus veiksmo nuotykių kosmoso platybėse, kuris neišsišoktų, neprovokuotų, būtų patogus, primintų daugelį jau matytų filmų ir įtiktų masėms. Komentaruose teko aptikti daugybę nusivylimų, kad filmas neva pernelyg lėtas, ištęstas, nuobodus ir tik vaizdo efektai čia yra geri, kaip ir Brad Pitt, o visa kita nieko neverta. Tai absoliuti netiesa. Filmas išties paliko įspūdį dėl savo susitelkimo į didžiausias vienatvės platybes t. y. į paties pagrindinio veikėjo vienatvę, kuri yra neišmatuojamai gilesnė nei toji Saulės sistema, už kurios pagrindinio veikėjo Rojaus tėvas ieškojo nežemiškos gyvybės šitaip fanatiškai aistringai, kad beveik galima netikėti toji komiksinio lygio struktūra, jog jis „išdavė“ sūnų ir savo šeimą dėl paikos svajonės. Tad svajokite atsargiai, nes svajonė gali atimti visą gyvenimą...

Grįžtant prie filmo šįkart viskas tiko nei nevykusiame filme „Pirmasis žmogus“ apie astronautą Armstrongą. Man regis, kurti suklastotus biografinius paminklus ir pasakoti apie žygdarbius, kurių žmogus nepadarė, atrodo, absurdiška, todėl šįkart išgalvota istorija apie netolimos Žemės planetos įvykius man patiko kur kas labiau, nes čia esti mažiau mokslo melo propagandos. Visgi nesunku susieti kai kuriuos „Ad Astra“ kadrus su NASA melo spekuliacijomis, kad žmogus buvo Mėnulyje – apie šias sąmokslo teorijas jau esu pasakojęs, tad nepolitizuosiu, tik pasakysiu, kad netolimos ateities įranga toli gražu nelabai pažengusi, primena septinto dešimtmečio techninius naratyvus, kuriuos melagingai dykvietėse susuko NASA darbuotojai ir paskelbė, kad žmogus išsilaipino su folija aptraukta skalbimo dėže Mėnulyje. Nereikia būti profesoriumi, kad pamatęs įrangą ir tai, kas panaudota „Ad Astroje“ suvoktum, jog visa tai tėra tik akių dūmimas.

Visgi filmas man labai šįkart patiko, ypač apstulbino pirmieji kadrai, kai Rojus nukrenta iš stulbinamo aukščio – kažin, ar dėl vėjų, gravitacijos ir kitų dalykų įmanomos tokios atmosferą skrodžiančios konstrukcijos, bet filme jos atrodo išties įspūdingai. Filmas liūdnai atmosferiškas, pagrindinis veikėjas kartu emociškai žaloja save ir tokiu būdu vykdo gydymo terapiją. Jo odisėja vyksta ir fiziniame lygmenyje, ir jo sieloje, todėl filmas toks įtaigus, nes jis daugiasluoksnis, nors kai kas ir holivudiškai „pašabloninta“, ypač kai kurios standartinės dialogų dalys, veikėjų sprendimai, tačiau vis vien filmas pavykęs, o B. Pitt sukūrė jau, velnias žino, kelintą įtaigų vaidmenį kine.

Mano įvertinimas: 8.5/10
Kritikų vidurkis: 80/100
IMDb:6.9


Jūsų Maištinga Siela

2016 m. kovo 5 d., šeštadienis

Filmas: "Dėl visko kaltas seksas" / "Sleeping With Other People"




Sveiki, skaitytojai,

Yra komedijų, kuriuos vis tiek nori pažiūrėti, kad ir kas apie juos būtų sakoma. Štai apie režisierės Leslye Headland filmą „Dėl visko kaltas seksas“ (angl. Sleeping With Other People) (2015) sulaukė nemažai pagyrų, netgi iš tų pačių kino kritikų ir lyg pretendavo būti išties puiki komedija, juolab kad man pačiam ankstesnis režisierės darbas „Senmergės“ labai patiko, tiek prijuokino, kad net žandai skaudėjo, šįkart nusiteikiau ne ką mažiau – įsitaisiau fotelyje, įsipyliau alaus su citrina ir žiūrėsiu, sakau.

Nuo pat pradžių nepatiko. Tiesiog pasibaisėtinai prastas scenarijus, o ir scenos tokios nuobodžios, tokios nuspėjamos, kad priminė tiesiog kitą filmą – „Draugiškas seksas“, kuris buvo šiek tiek geresnis už šį. Praktiškai po 15 minučių galima nuspėti viso filmo eigą ir dėl to pasidarė liūdna, dar liūdniau, kad pritrūkau alaus, kad užmirščiau, jog gaištu laiką su prastu filmu. Praktiškai filmas sukaltas pagal standartus – jokios inovacijos, jokio noro kažką pateikti įdomiau ir netikėtai, absoliučiai pinigais užkimštas hamburgeris, nuo kurio pasidaro prėska ir nuobodu. Visas filmas apie du „draugus“, kurie dulkinasi su kuo tik papuola, situacijos jų neįdomios, tiesą sakant, net nejuokingos. Apskritai šio filmo žanras yra romantinė komedija, tik seilėjimosi čia kur kas daugiau, nei juokelių. 

Po tokių filmų imu save graužti, kad galėjau pažiūrėti kažką tikrai vertingesnio ir įdomesnio. Net vakaro fonui šis filmas pasirodė per prastas. Viešpatie, pasaugok nuo tokių neįdomių filmų. 

Mano įvertinimas: 2/10
Kritikų vidurkis: 64/100
IMDb: 6.5


Jūsų Maištinga Siela

2015 m. lapkričio 7 d., šeštadienis

Serialas: "Oranžinė – tai nauja juoda" ("Oranžinė madinga") / "Orange is the new black" (1 sezonas)




Sveiki, skaitytojai,

Taip jau nutiko, kad seniai rekomenduotą serialą „Oranžinė – tai nauja juoda“ (angl. Orange is the New Black), kurį kai kas iš anglų kalbos siūlo versti kaip idiomą „Oranžinė madinga“ ir tai tikriausiai būtų teisingiausia, bet pavadinimų atsiranda pačių įvairiausių, tai su įvardžiuotinėmis formomis ir be, bet tikriausiai ne pavadinimas čia svarbiausia, o tai, kad nebegalėjau sudėti bluosto dėl pirmojo šio serialo sezono, kurį tiesiog suvartojau kaip kokius narkotikus per dvi dienas, praktiškai skirdamas po šešias-septynias valandas kasdien. Ir tai buvo taip gerai, kad iki šiol džiaugiuosi šiuo mažu atradimu, o dalis serialo siužetų ir personažų tiesiog nusikėlė į manuosius sapnus...

Bet viską nuo pradžių, paliekant emocijas nuošalyje. O viskas prasidėjo prieš daugel metų, kai į kalėjimą pakliuvo tikroji Piper Kerman, kuri savo potyrius kalėjime labai gražiai surašė ir sudėjo į autobiografinę knygą „Oranžinė – tai nauja juoda: Mano metai moterų kalėjime“. Žodžiu, mūsų tikroji herojė, kuri dar ir baisiai panaši į pagrindinę serialo aktorę, 1993 metais iš tikrųjų „praskalbė“ nešvarius su narkotikais susijusius pinigus, už kuriuos bausmę ji atliko 2004 metais. Šiuo metu nuo 2006 metų ji gyvena laisvėje su sutuoktiniu Lariu (tai gali daug ką pasakyti apie serialo siužeto eigą) ir kas galėjo pagalvoti, kad Piper istorija taps televizijos „Netflix“ kampanijos vienu geriausiu ir sėkmingiausiu televiziniu serialu, jis, beje, tapo ir pačiu žiūrimiausiu „Netflix“ serialu. Šiuo metu jau filmuojamas ketvirtasis „Oranžinė – tai nauja juoda“ sezonas ir serialo reitingai išties puikūs, o nuolatinės nominacijos ir laimėjimai „Emmy“, „Auksinio gaublio“ ir kituose apdovanojimuose taip pat, manau, daug ką pasako.

Taigi, serialas pasakoja apie sąžiningą blondinę Piper Kerman. Tiesa, kiek scenaristai keitė tikruosius autobiografijos vingius, kiek juos gilino ir leido plėsti personažus, nes serialas išties „tirštas“ ir kiekvienoje serijoje veiksmo ir istorijų yra tikrai nemažai. Galėtume sakyti, jog tai moteriškasis „Ozo“ (dar vieno kultinio serialo apie vyrų kalėjimo gyvenimą) moteriškasis variantas. Kiek jis turi sąsajų su „Ozu“, nežinau, nes ano serialo nemačiau, bet įtariu, kad nemažai, pradedant visa kalėjimo infrastruktūra, taisyklėmis ir baigiant homoseksualumo paraiškomis. Lesbiečių šiame seriale iš tikrųjų netrūksta – tai drąsu, novatoriška, bet iš kitos pusės tik mums lietuviams. Pagrindinės veikėjos Piper seksualinė orientacija irgi nėra apibrėžta – ar ji lesbietė, ar biseksuali? Ilgą laiką laisvėje susitikinėjusi su vyrais, ji, papuolusi į kalėjimą, sutinka seną savo lesbietiškų laikų draugę Aleks, su kuria atnaujina intymius santykius – ar iš noro turėti užnugarį, ar dėl to, kad kalėjime trūksta meilės ir romantikos, o gal Piper iš tikrųjų reikia moters? Sunku atsakyti į šį klausimą, nes viską dar motyvuoja tas faktas, kad Aleks davė parodymus prieš Piper ir yra jos skundikė... Tai išties manipuliacinių veiksmų grandinė, kurią nulemia tiek išoriniai (už kalėjimo esantys „liežuviai“), tiek kalėjimo žmonės.


Oranžinė iš tikrųjų Joms tinka...


Ar ilgai jis lauks sugrįžtančios Piper?  


Viena įdomiausių personažų Raudona, sezono pabaigoje netradiciniu būdu įveiks ūsuočių.


Vienos iš aktorės tėvus ir brolį iš tikrųjų deportavo į Kolumbiją..



Aktorės prigavo Meryl Streep per apdovanojimus.


Pirmojo sezono personažas, kuriam nebelemta patekti į kitus sezonus.


Serialo vyrai atlieka daugiau apsaugininkų vaidmenis. Nemažiau įdomius.



Niekada nesakyk, kad valgis kalėjime apgailėtinas, jei nežinai, kas dirba virtuvėje...

Aktorė Taylor Schilling su tikrąja Piper Kerman.


Serialo veidai ryškūs ir įsimenantys.  



Aleks ir Piper - amžina santykių dvikova. 


Tinka ne tik oranžinė...


Sunku ką nors trumpai ir esmingo pasakyti apie pirmojo sezono personažus. Istorija šokinėja chronologiškai, pasakojama pagrindinė drama kalėjime, bet šalia eina ištisas praeities inkliuzinis pasakojimas, kuris papildo faktais Piper biografiją ir vis labiau atskleidžią ją kaip žmogų. Žinoma, kalėjime besą ištisų netipinių personažų kolonija. Čia rasite ir lotynų amerikiečių „getą“, kurios turi savų problemų – viena mergina tampa nėščia nuo vienakojo mielo sargybinio, čia rasite ir juodaodžių aljansą, kurioms svarbu skaniai pavalgyti, gerti piliules, kad palaikytų moteriškų hormonų apykaitą, čia yra ir baltųjų grupelė su savosiomis problemomis. Bene labiausiai dygus pasirodo esąs ūsuotasis apsauginis, kuris spaudžia valgyklos Raudonąją slavę tarpininkauti platinant narkotikus po kalėjimą... Ir visa tai tėra tik šio didžiulio mechanizmo infrastruktūrinės dalys, todėl moterų kalėjimas mums tampa ištisa nesibaigianti šou arena, kur rodomi spektakliai. Ir tai nuostabu, jeigu mėgstate emocinę įtampą, nepatogias scenas dėl seksualumo, nesibijote „paragauti“ kalėjimo gyvenimo ir t. t.  

Kokie svarbiausi įvykiai pirmajame sezone? Išties čia pristatomos kiekvienoje serijoje ir kitos kalinės, jų gyvenimas prieš patenkant į šią įstaigą. Dažniausiai tai smarkiai socialiai pažeminti žmonės, kurie buvo priversti užsiimti nešvariais reikaliukais, todėl Aleks ir Piper jų kontekste atrodo išties kitokios. Taigi susigyvenimas su kalėmis tampa pirmąja ir sunkiausia Piper užduotimi, vėliau atsidūrimas Aleks ir savo sužadėtinio meilės trikampyje, atsuktuvo iš dirbtuvių netyčinė vagystė, kuri serialo kontekste prilygsta atominės bombos sprogimui ir, žinoma, katalikų šarlatanės, „Dievo patikėtinės“ sužvaigždėjimas... Yra ir absoliučiai komedijai prilygstančių istorijų, pvz., vištos pasirodymas kalėjimo zonoje. Tai išties verčia nusišypsoti visoje toje lesbietiškoje, pilnoje brutalumo, nesaugumo pasaulėlyje, kurį mums „nupiešia“ šis serialas.

Apskritai „Oranžinė – tai nauja juoda“ puikus serialas, valdai seriją po serijos ir nejauti, kaip dingsta laikas, o apetitas, kaip sakoma, atsiranda bevalgant, todėl antrąjį sezoną norėtųsi pažiūrėti kuo greičiau, bet vėlgi, galvoju, kad reikia prieš tam „pasirašant“ atrasti ir naujų serialų. Žinoma, seriale pasirodo įspūdingų charakterių, todėl yra nemažai galimybių pasireikšti ir pačioms aktorėms. Piper Kerman vaidmuo buvo patikėtas sukurti Taylor Schilling – tokio malonaus veiduko, vis svarstau, į kurią ji labiau panaši į Kate Perry blondinę ar į Emily Blunt. O šiaip beveik visi aktoriai man buvo daugiau ar mažiau atradimas, galbūt matyti kokio nors filmo antrame plane, bet toli gražu ne taip įsimenantys, kaip šiame seriale. 

Čia galite pasiklausyti Regina Spektor dainą „You‘ve Got Time“, kuri, bent man, iš pradžių labai nepatiko, o dabar tiesiog „priaugo“ prie serialo:


Tai pirmojo sezono anonsas:


Jūsų Maištinga Siela